Pikanie komputera ( przypominajace budzik )

Witam

Często podczas włączania komputera oraz podczas jego pracy z obudowy wydobywa dźwięk przypominający budzik . Czyszczenie nie pomogło . Wątpliwe również że przyczyną jest zbyt wysoka temperatura ( bo by pikało zaraz po włączeniu ? )

W czym może tkwić problem oraz jak usunąć ?

Może dysk Ci pada? Sprawdź go jakimś programem diagnostycznym, np HD TUNE.

To by pikało wówczas ?

nie u mnie zawsze po włączeniu pyka 2 dysk jak sie włącza

Jaką masz obudowe?

Wyślij linka lub obrazek to może masz tą co ja.

Miałem podobny problem.

Był to jakby budzik i pikał nawet po włączeniu kompa.

Myślałem że to właśnie przez temperaturę ale zaraz po włączeniu też tak było.

Zacząłem klikać tam pod wyświetlaczem i jakoś wyłączyłem, komp działa już rok więc nic sie nie stało.

A sprawdzałeś w BIOSie jakie masz alarmy ustawione na temperatury i obroty wentylatorów (to też) i porównywałeś je z tym co BIOS wyświetla?

Obudowa mustanga z panelem lcd i guziczkami prawdopodobnie była przyczyną pikania . Gdy zaczęło pikać przyciśniecie guzika uciszyło budzik . Dziękuje za podpowiedzi

Dodane 02.02.2010 (Wt) 22:03

Witam

Po naciśnięciu dowolnego guzika pikanie ustępuje jednak po pewnym czasie zaczyna ponownie . Pikanie następuje gdy na wyświetlaczu lcd pokaże AGP- - po naciśnięciu ( dowolnego przycisku funkcyjnego na obudowie ) znika ta opcja ( razem z nią pikanie ) i po pewnym czasie ponownie pojawia . Jak wyeliminować usterkę aby nie trzeba było podczas pikania ciągle wciskać guzika ( można pomylić i np wcisnąć reset )