Pikanie przy włączaniu komputera

Witam.

Mam dziwny problem. Mój komputer zaczął (może od temperatury?) dziwnie się uruchamiać. Mianowicie - włączam go, i monitor go nie wykrywa. Słysze, że komputer już pracuje ale zachowuje się jakby nie pracował. Słychać tylko co jakieś 5 sekund piknięcia. Nie wiem co to może być. Komputer pracuje i pika. Resetuję go kilka razy aż w końcu zaskakuje i się uruchamia. Podczas uruchamiania prawie zawsze zacina się przy “memory testing”, ewentualnie przy ładowaniu systemu. Resetuję go ponownie i wreszcie się uruchamia. Sprawdzałem wszystko czy jest dobrze podłączone od “zewnątrz” w sensie wszystkie wtyczki i było ok, a problem nadal występuje. Sprawdziłem jeszcze pewną rzecz - komputer był uruchomiony jakieś 2 godziny, wyłączyłem go, włączyłem i o dziwo uruchomił się bez problemu, nawet się nie zaciął. Komputer nie jest jakiś bardzo stary ale swoje lata już ma, możliwe że to nawala jakiś osprzęt. Proszę bardzo o pomoc jak najszybciej bo boję się, że komputer w końcu się nie uruchomi.

Według mnie to problem z zasilaniem. Sprawdź go i jeśli możesz opisz bardziej błędy. Możesz jeszcze poczytać tutajhttp://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=280357

Policz dokładnie te piknięcia i zlokalizuj problem błędy POST

Mi też wydaje się że to zasilacz. Tylko po pierwsze: jak to sprawdzić, po drugie: błędy opisałem jak najbardziej szczegółowo. Nie wiem co więcej mogę o tym napisać.

Rozkręć kompa i sprawdź kondensatory, jeśli któryś z nich jest wypukły to wymaga wymiany. Może to być również pamięć. Spróbuj wyjąć ją i osadzić ponownie.

Cosik_ktosik ,jak sprawdzić jaką mam płytę?

Napisz jaki masz zasilacz???

Zasilacz mam jakiś “Feel” tak na nim pisze, ale nie wiem co to ma za znaczenie.

Tak jak myślałem komputer nie chce się już kompletnie uruchomić. Pika i pika. Naliczyłem 10 piknięć i dalej się nie uruchomił. Po rozkręceniu zauważyłem że na płycie głównej świeci się cały czas pomarańczowa lampka. Komputer jest wyłączony a ona dalej się świeci.

Nie wiem jaki mam bios. Wiecie jak to sprawdzić na wyłączonym komputerze? RAM wyciągnąłem i włożyłem z powrotem ale komputer dalej się nie uruchamia.

10 piknięć to uszkodzony CMOS czyli płyta główna do wymiany jeśli masz AMI bios. Sprawdziłeś kondensatory na zasilaczu??

Mam rozkręcać zasilacz? Pobawię się jeszcze jutro. Piknięć było 10 i przestałem liczyć. Mógłby tak pikać dłużej. Nie wiem jakiego mam biosa, w tym sęk.

Dodane 05.01.2009 (Pn) 18:18

Odkurzyłem komputer, wyczyściłem dokładnie wszystko i umyłem nawet alkoholem pamięć RAM. Nikt więcej nie wie co można z tym zrobić? Według mnie to będzie zasilacz albo płyta główna ale nie jestem pewien.

Jeśli masz jakichś znajomych to pożycz od nich zasilacz i go wymień jeśli problem zniknie to kup nowy dobry zasilacz.Jeśli nie pisz ponownie ze szczegółami.