Pikanie przy włączaniu komputera


(Zybartek) #1

Witam.

Mam dziwny problem. Mój komputer zaczął (może od temperatury?) dziwnie się uruchamiać. Mianowicie - włączam go, i monitor go nie wykrywa. Słysze, że komputer już pracuje ale zachowuje się jakby nie pracował. Słychać tylko co jakieś 5 sekund piknięcia. Nie wiem co to może być. Komputer pracuje i pika. Resetuję go kilka razy aż w końcu zaskakuje i się uruchamia. Podczas uruchamiania prawie zawsze zacina się przy "memory testing", ewentualnie przy ładowaniu systemu. Resetuję go ponownie i wreszcie się uruchamia. Sprawdzałem wszystko czy jest dobrze podłączone od "zewnątrz" w sensie wszystkie wtyczki i było ok, a problem nadal występuje. Sprawdziłem jeszcze pewną rzecz - komputer był uruchomiony jakieś 2 godziny, wyłączyłem go, włączyłem i o dziwo uruchomił się bez problemu, nawet się nie zaciął. Komputer nie jest jakiś bardzo stary ale swoje lata już ma, możliwe że to nawala jakiś osprzęt. Proszę bardzo o pomoc jak najszybciej bo boję się, że komputer w końcu się nie uruchomi.


(T Pierzchala) #2

Według mnie to problem z zasilaniem. Sprawdź go i jeśli możesz opisz bardziej błędy. Możesz jeszcze poczytać tutajhttp://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=280357


(Cosik Ktosik) #3

Policz dokładnie te piknięcia i zlokalizuj problem błędy POST


(Zybartek) #4

Mi też wydaje się że to zasilacz. Tylko po pierwsze: jak to sprawdzić, po drugie: błędy opisałem jak najbardziej szczegółowo. Nie wiem co więcej mogę o tym napisać.


(T Pierzchala) #5

Rozkręć kompa i sprawdź kondensatory, jeśli któryś z nich jest wypukły to wymaga wymiany. Może to być również pamięć. Spróbuj wyjąć ją i osadzić ponownie.


(Zybartek) #6

Cosik_ktosik ,jak sprawdzić jaką mam płytę?


(T Pierzchala) #7

Napisz jaki masz zasilacz???


(Zybartek) #8

Zasilacz mam jakiś "Feel" tak na nim pisze, ale nie wiem co to ma za znaczenie.

Tak jak myślałem komputer nie chce się już kompletnie uruchomić. Pika i pika. Naliczyłem 10 piknięć i dalej się nie uruchomił. Po rozkręceniu zauważyłem że na płycie głównej świeci się cały czas pomarańczowa lampka. Komputer jest wyłączony a ona dalej się świeci.

Nie wiem jaki mam bios. Wiecie jak to sprawdzić na wyłączonym komputerze? RAM wyciągnąłem i włożyłem z powrotem ale komputer dalej się nie uruchamia.


(T Pierzchala) #9

10 piknięć to uszkodzony CMOS czyli płyta główna do wymiany jeśli masz AMI bios. Sprawdziłeś kondensatory na zasilaczu??


(Zybartek) #10

Mam rozkręcać zasilacz? Pobawię się jeszcze jutro. Piknięć było 10 i przestałem liczyć. Mógłby tak pikać dłużej. Nie wiem jakiego mam biosa, w tym sęk.

-- Dodane 05.01.2009 (Pn) 18:18 --

Odkurzyłem komputer, wyczyściłem dokładnie wszystko i umyłem nawet alkoholem pamięć RAM. Nikt więcej nie wie co można z tym zrobić? Według mnie to będzie zasilacz albo płyta główna ale nie jestem pewien.


(T Pierzchala) #11

Jeśli masz jakichś znajomych to pożycz od nich zasilacz i go wymień jeśli problem zniknie to kup nowy dobry zasilacz.Jeśli nie pisz ponownie ze szczegółami.