Pilne i bardzo wazne

siema wszystkim

jest to bardzo pile czy da sie zmienic nr ip ??

mam sam neta i niemam sieci łacze to 128 kb/sec (multimedia)podwyzone do 160 lub 180 kb / sec ale niepamietam ile dokladnie

problem tkwi w tym ze kilka osob zna moje ip najpradopodobniej moi kuzyni sprawdzili jak mnie niebylo podczas minionyh wczoraj swiat;/

i moga mi wejsc na kompa wiem otym bo mi p[okazywali aniechce tego zeby zniknely mi pliki czy co kolwiek innego

da sie takie cos zrobic czy nie??

pozdro

ps:bardzo pilne

A w jaki sposób Ci pokazali?

Może poprostu jak Ciebie nie było zapodali Ci jakiekoś trojanka.

Spróbuj przeskanować antywirem.

nie nie niezapodali mi trojana wystarczy przecie ze klikne dwa razy na te dwa monitorki na pasku po prawej i otwozy sie nowe okno i w “obsluga” pisze wszystko

typ adresu

adres ip

maska podsieci

brama domyslna

i takie tam wystarczy przeciez ze to sobie wlaczy i spisze i bedzie mial moje ip wiec niezapuscil mi nikt trojana i niepomoze w tym zaden antyvirus

prosze pomocy

pozdro

A może zainstaluj firewalla?

ale jak ja sie na tym nieznam

moze najpierw tak: jak mozna to czy da sie zmienic ip??

a teraz firewall : jak go zainstalowac i jaki jest najlepszy???

pozdro

Moze to zrobic tylko administrator Twojej sieci. Ale co z tego ze ktos zna twoje IP? Nie widze zagrozenia.

Mozesz sprobowac wejsc w polaczenia sieciowe i telefoniczne -> wlasciwosci polaczenia lokalnego(badz jakiegos innego z ktorego korzystasz do komunikacji z netem) -> wlasciwosci protokolu TCP/IP i przypisac sobie adres recznie (maske i adres bramki spisz sobie wczesniej uzywajac wiersza polecen (Uruchom i wpisujesz cmd potem w oknie ipconfig)) Moze pojdzie z innym adresem (ale raczej malo prawdopodobne)

Mozesz tez napisac w cmd polecenie “ipconfig /release” a potem “ipconfig /renew” (Oczywiscie bez cudzyslowow)

Ostatia mozliwoscia jest zalatwienie sobie prostego firewall typu Zone Alarm (http://www.zonelabs.com) jest on bardzo fajny dla osob ktore chca sie chronic ale nie wiedza jak konfigurowac (po istalacji trzeba tylko ustawic siec za pomoca kreatora i ustawic ja jako internet i to wlasciwie wszystko)

Pozdrawiam

Czaszi

jak tak koniecznie chcesz zmienic ip to zgłoś sie do administratora sieci który ci nadał te numery ip aby ci zmienił .