Pilne i bardzo wazne

(Cichytg) #1

siema wszystkim

jest to bardzo pile czy da sie zmienic nr ip ??

mam sam neta i niemam sieci łacze to 128 kb/sec (multimedia)podwyzone do 160 lub 180 kb / sec ale niepamietam ile dokladnie

problem tkwi w tym ze kilka osob zna moje ip najpradopodobniej moi kuzyni sprawdzili jak mnie niebylo podczas minionyh wczoraj swiat;/

i moga mi wejsc na kompa wiem otym bo mi p[okazywali aniechce tego zeby zniknely mi pliki czy co kolwiek innego

da sie takie cos zrobic czy nie??

pozdro

ps:bardzo pilne

(nero) #2

A w jaki sposób Ci pokazali?

Może poprostu jak Ciebie nie było zapodali Ci jakiekoś trojanka.

Spróbuj przeskanować antywirem.

(Cichytg) #3

nie nie niezapodali mi trojana wystarczy przecie ze klikne dwa razy na te dwa monitorki na pasku po prawej i otwozy sie nowe okno i w "obsluga" pisze wszystko

typ adresu

adres ip

maska podsieci

brama domyslna

i takie tam wystarczy przeciez ze to sobie wlaczy i spisze i bedzie mial moje ip wiec niezapuscil mi nikt trojana i niepomoze w tym zaden antyvirus

prosze pomocy

pozdro

(Psychol8) #4

A może zainstaluj firewalla?

(Cichytg) #5

ale jak ja sie na tym nieznam

moze najpierw tak: jak mozna to czy da sie zmienic ip??

a teraz firewall : jak go zainstalowac i jaki jest najlepszy???

pozdro

(system) #6

Moze to zrobic tylko administrator Twojej sieci. Ale co z tego ze ktos zna twoje IP? Nie widze zagrozenia.

(Czaszi) #7

Mozesz sprobowac wejsc w polaczenia sieciowe i telefoniczne -> wlasciwosci polaczenia lokalnego(badz jakiegos innego z ktorego korzystasz do komunikacji z netem) -> wlasciwosci protokolu TCP/IP i przypisac sobie adres recznie (maske i adres bramki spisz sobie wczesniej uzywajac wiersza polecen (Uruchom i wpisujesz cmd potem w oknie ipconfig)) Moze pojdzie z innym adresem (ale raczej malo prawdopodobne)

Mozesz tez napisac w cmd polecenie "ipconfig /release" a potem "ipconfig /renew" (Oczywiscie bez cudzyslowow)

Ostatia mozliwoscia jest zalatwienie sobie prostego firewall typu Zone Alarm (http://www.zonelabs.com) jest on bardzo fajny dla osob ktore chca sie chronic ale nie wiedza jak konfigurowac (po istalacji trzeba tylko ustawic siec za pomoca kreatora i ustawic ja jako internet i to wlasciwie wszystko)

Pozdrawiam

Czaszi

(pysiu) #8

jak tak koniecznie chcesz zmienic ip to zgłoś sie do administratora sieci który ci nadał te numery ip aby ci zmienił .