Ping Ping W grze

Witam otóż mam problem od tak może z pół roku mam ciągle ping w grze typu CS GO , TF2 , oraz inne gry online. Operator napisał że w nocy jest szybszy internet 2x tak owszem zgodzę się z tym wnocy praktycznie nie mam pingu ping max do 30 - 40 - 50 w dzien jednak od 60 do 2000… Dzwoniłem do operatora bo chciałem zwiększyć szybkosc wysyłania bo od tego jest chyba ping z tego co mi sie wydaje mówił że nie może , a jak bym chciał zwiększyć Download to bym to coś dało? I wgl moi znajomi mieszkają  3km odemnie i mają praktycznie tak samo blisko nadajnik jak ja oni mają po 20 - 60 pingu w dzien ciągle nic sie nie zmienia ja jednak mam inaczej nwm czy to zalezy od sterów… Oraz od konfiguracji PPoE. Mam modem bez routera , nadajnik mam zaraz za płotem nie stoją żadne drzewa ani inne przeszkody tylko wiem że mój znajoomy ma takie same IP jak ja czy to może kolidować opoznienia w grach? Może coś doradzicie pomozecie bo nwm co zrobic , a neta tak jak bym chciał zmienić to nie zmienie ponieważ mam umowę na rok jeszcze :c 

 

wyniki z speedtestu :

ping ; 420

upload ; 0,15 czasem do 0,40 skacze :( 

Download ; 2mb/s

płace 40 zł :frowning: wiem masakryczna cena , pytalem sie 10 operatorów innych netów i mówili ze ich zasięg tu nie sięga :slight_smile:

Płacisz dużo za podzielone przez WiFi łącze i tyle w tym temacie. W ciągu dnia dużo osób siedzi i z tego powodu biorą się duże pingi. Ping zależy bardziej od wydajności sprzętu dostawcy w tym przypadku niż od od prędkości wysyłania od Ciebie danych, ale nie zmienia to faktu że jest to bardzo mało.

Sprawdzałeś ofertę mobilną? Z tym ze tam masz internet w pakietach transferowych więc trzeba było by sprawdzić ile potrzebujesz w ciągu miesiąca i czy się by opłacało.

U tego operatora nie ma oferty mobilnej jest oferta bloki czyli w miescie a ja jestem na wsi ;/ i prawda sprzętu nie mam dobrego ale znajomi mają gorszy i ogarniają ping po 30 - 60 tak jak mówiłem ;/ 

i z tego co pisze mi na tej stronie bo sprawdzałem swoje IP i piszę że łącze jest niestabilne. http://twojeip.wp.pl/

Czy mogę jakoś skonfigurować coś czy nwm nic sie juz nie da zrobić ? : / I też jak wchodzę w własciwosi karty sieciowej to mam automatyczne ustawienia IP i wgl nic nie mam skonfigurowane ani dns i ip jest tak samo na automatyczne 

Sprawdź

 Start --> Panel sterowania --> Centrum sieci i udostępniania --> Połączenie lokalne IPv4

kliknij aby powiększyć:

Skoro mieszkasz na wsi nie myślałeś o neostradzie? Ja jak jeszcze mieszkałem na wsi to używałem, miał swoje problemy, ale nie było tragedii. Co do pingów to były ok, na poziomie max do 70.

Albo LTE, sprawdź mapę zasięgu, idź do Plusa, weź na próbę i zobacz czy będzie śmigał. Sam to przerabiałem, chociaż ja miałem daleko do nadajnika i niestety LTE nie zdał u mnie egzaminu, a szkoda, bo jak się połączył (niestety poziom sygnału jedna kreska, i połączenie na max 30 sekund) to chodził aż miło. Myślę, że spróbować warto skoro jest możliwość wypróbowania przez (chyba) 7 dni, o ile dobrze pamiętam.