Ping skacze

Dzień Dobry mam pytanie odnośnie do ruter mam internet radiowy antena ani nie drgnie kabel idzie do ruter oczywiście przez poe i zastanawiam się nad konfiguracją rutera  bo mam wpięte do gniazda niebieskiego i czytałem że trochę to podwyższa pingi. Mam tak ustawiony ruter: http://zapodaj.net/7b6d41ebc5904.png.html w dhcp nic nie grzebałem tylko dałem nazwe sieci i kanał i network- wan dynamic ip. I takie pytanie bo dostawca kazał mi wyłączyć dhcp i podłączyć do żółtego portu zrobiłem to i dalej były pingi. Teraz sobie czytałem że nic nie musze robić w wan dynamic ip bo jak wyłącze dhcp to antena powinna sama wziąść ustawienia. Niewiem jak skonfigurować internet mam ustawiony przez technika (dostawce) ale są straszne pingi skaczą od 5 ms do - 500 ms. A przez kabel mam dobre pingi. Dziękuje za pomoc. Z sieci korzysta 1 osoba 

MrKsardes , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.