Ping

Witam wszystkich. Mam problem z netem :frowning: Od około dwóch tygodni strasznie muli mi net, tzn prędkość na różnych stronkach do jej mierzenia to 4-20 kbps :frowning: Mam łącze radiowe, i wydaje mi się że to wina mojej sieci. Komp jest czysty. Nie zmienia się nic również po formacie. Po wpisaniu komendy ping w większości przypadków optrzymuję komunikat: UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU ŻADANIA i oczywiście 100% straty danych :frowning: Wszystki strony otwierają się kosmicznie długo, czas dochodzi nawet do 10min !!

szczepan601 na Ostrogu mieszkasz? Tamtejsza radiówka jest znana ze swojej powolnosci :slight_smile: Jak masz w umowie z dostawcą - powinni gwarantować jakiś minimalny transfer. Jeśli tak to reklamacja i już, niech coś robią!

Faral Witam !!

Witam również :slight_smile: Ja z Waryńskiego więc być może jak się z okna wychylę to będe ci mógł “w garnki” pozaglądać :slight_smile: A pisząc o Wiedeńskiej to miałeś byłą restaurację na mysli? Bo ulicy to szczerze mówiąc nie kojarzę… A z adminem pogadaj, bo to są jaja żeby taki transfer podawali :evil:

Tak, o restaurację chodzi. Właściwie to mieszczą się na jej miejscu. A co do okna i garnków to całkiem możliwe :slight_smile: Powiem Ci że z tego co słyszałem to sieć z ostroga śmiga zajefajnie w porównaniu do mojej.

Być może mam nieaktualne dane. Tak jeszcze z pół roku temu rozmawiałem ze znajomymi którzy sklinali strasznie na internet na Ostrogu. Co do tych twoich to kompletnie nie wiem co prezentuja (oprócz tego co tu napisałeś oczywiście :slight_smile: ) - jakoś zawsze ich omijałem bez szczególnej przyczyny, nie wiem sam czemu. Ale fakt że nawet czystej płytki u nich jeszcze nie kupiłem :slight_smile: Pozdrawiam, hej!

panowie a ja sie zapytam co to jest ten PING :oops:

??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ping

a teraz 2 pytanie jak pisze ze ping jest 558 albo ze jest 740 to co to konkretnie oznacza? jakąs szybkosc?? :oops:

Master_ napisał:

Tak, dokładnie. To czas odpowiedzi hosta do którego pingujesz. Im mniejszy tym lepiej. No, jeśli czasy które podałes są Twoje, to nie wyglądają najlepiej :frowning: Zupełnie tak jak moje, ale ja już jestem w trakcie pisania rozwiązania umowy z moim dostawcą internetu. Powinieneś porozmawiać z adminem.

POZDRAWIAM !!

szczepan601 : Do routera brzegowego… więc net może ci tak mulić :stuck_out_tongue: masz zapewnione tylko że do routera będziesz miał 128 kb… a że router już rozdzieli sygnał i od tego momętu będziesz miał 10 czy 20 kb to już inna bajka… mam to samo u siebie w sieci :stuck_out_tongue:

Master_ napisał:

Jeśli masz jakis ciekawy pomysł, to proszę, podziel sie. Może nie będę musiał zmieniać operatora :roll:

pewnie ze się moge podzielić ale ja mam kabel a nie radiówke.

Master_ : a możesz podać różnice ? bo jakoś nie rozumiem tego…

a po tej liczbie pingów mozna rozpoznacz szybkosc łacza??