Pinnacle hybrid pro stick 340e - brak reakcji na kabel EURO

Witam,

Mam kartę telewizyjną jak w temacie. Próbuję ją podłączyć do UPC MEDIABOX. Czytałem na internecie, że trzeba w tym celu podłączyć wyjście EURO z dekodera do wejścia obrazu i dźwięku w tunerze. W związku z tym kupiłem kabel, który z jednej strony ma EURO a z drugiej trzy chinche, oraz przejściówkę chinch - jack (bo tuner ma wejście dźwięku jack a nie chinch). Włączam program, którego zwykle używam w celu oglądania tv i… nic. Zero reakcji. Ani obrazu ani dźwięku. Natomiast jeśli podłączę to w ten sposób, że do wyjścia EURO w dekoderze podłączę przejciówkę, która z jednej strony ma EURO a z drugiej chinche (oraz S-VIDEO), a potem do tych chinchy podłączę kabel z chinchami po obu stronach (plus przejściówka na jack) to wszystko działa ok. Jest i obraz i dźwięk. Dlaczego więc kiedy podłączam to przez EURO-chinch to niedziała a jak przez chinch-chinch to działa? Czyżby kabel EURO był zepsuty?

Hej,

Prosta sprawa - kabel nie jest uszkodzony, ale nie jest taki, jaki potrzebujesz. Kable wyposażone w złącze Euro Scart oraz 3 chinch’e to w 99% kable jednostronne - tzn że podłączasz źródło audio i video chinch’ami i biegną one przez kabel euro do odbiornika, na przykład telewizora. Oczywiście standard Euro umożliwia przesyłanie dźwięku i obrazu w dwie strony - czyli na przykład z TV do videa i odwrotnie - w videa do TV. Ale by tak było potrzebny jest kabel z 6 chinch’ami, albo kabel wyposażony w przełącznik IN/OUT. Podłączasz wtedy Euro do UPC Mediabox’a, a chinch’e z sygnałem wychodzącym (oznaczone jako OUT) podłączasz do karty - ewentualnie przełączasz na tryb OUT i gotowe… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus