Pinnacle Studio 10.5 - problem z otwieraniem filmów

Gdy probuje otworzyc moje filmiki w .avi wyskakuje mi komunikat o aktywacji supportu mpeg-4 encoding/decoding. Pisze ze to darmowe to otwieram, ale psikus, trzeba placic 4euro. Nie mam zamiaru placic, to jakies kpiny sa chyba. Co mozna w tym kierunku zrobic? Bo to chore, zeby program do edycji wideo nie obslugiwal formatu .avi (codec xvid) :? Jak probuje otworzyc jakis film oprocz tego domyslnego (clowns.mpg) to albo sie program zawiesza, albo wyskakuje brak pamieci (1gb ramu i 4gb wirtualnej). Co jest?

Spróbuj zaktualizować Pinnacle-a, ma on dużo poprawek. Niestety każą sobie płacić za różne drobiazgi, i prawdopodobnie skończysz na używaniu (do avi) np. VirtualDub-a.:mrgreen:

do ciecia i tak korzystam z virtualduba, przyzwyczajenia :wink:

Chcialem miec pinnacla do klejenia filmow, kody aktywacyjne juz mam, jednak program mi sie wiesza przy probie przeciagniecia jakiegos film na dol (do tego paska takiego ze scenami :wink: ) i nie moge wrzucic podkladku jako mp3.

Zawiesza - wyskakuje komunikat z prośbą o wysłanie raportu?

Czy po prostu kursor staje w miejscu i nic się nie da zrobić?

Bardzo często mam ten problem z Pinnacle. Przy przeciąganiu na dół, w WindowsMovieMakerze przy dodawaniu muzyki. Nawet format nic nie daje…

Jak przeciagam na dol to kursor w miejscu nie staje, ale zamienia sie w raczke i program przestaje odpowiadac. Jak zamkne to oczywiscie chce wyslac raport.

Otworzylem jakis stary plik, mozliwe jest, ze moze miec problem z codeciem?

Chyba powroce do windows move maker…

edit: to raczej na pewno codec… Xvida nie obsluguje chyba… Dal na divxa 5.2.1 i program nawet wczytal sceny… ale i tak zlapal zwisa…

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Dobra, zrobiłem wmv pliki i sie nie wiesza, moge robic film :smiley:

Tylko pytanie, sa jakies takie efekty jak w windows movie maker? Jak np. zwolnienie, czy przyspieszenie, rozjasnienie, stary film itp. jak sa to gdzie?

Narzędzia :arrow: Efekty wideo

Możesz także dodawać przejścia:

Narzędzia :arrow: Przejścia wideo

Pozdrawiam :slight_smile: