Pinnacle studio 16, jak pozbyć się części dźwięku?

Witam,

Próbuję rozwiązać pewien problem z Pinnacle studio. Mianowicie mam kilka filmów, w których chciałbym dokonać zmian. Dokładnie chodzi mi o pozbycie się linii dźwięku z lektorem, jednocześnie nie pozbywając się pozostałych dźwięków.

Filmy były nagrywane w etapach, najpierw montaż, a później głos lektora. Zależy mi na tym, żeby wrócić do filmu w taki sposób, żeby odseparować poszczególne ścieżki. Czy to jest  możliwe?

 

Jeszcze dodatkowo chciałbym się pozbyć starych napisów wgranych w film, czy na to też się znajdzie sposób?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Hej,

Niestety będzie to dość ciężka do przeprowadzenia operacja. I na nic tu nie przyda się dobry program do edycji video - będziesz potrzebował porządnego programu do edycji audio i sporo godzin na eksperymenty. Generalnie konieczne będzie wyeksportowanie ścieżki audio filmu, jej obróbka w programie audio, a następnie import do filmu zastępując istniejącą ścieżkę. Nie prościej poszukać oryginału sprzed dodania lektora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź. Niewesołą niestety :frowning:

Pliki z przed dodania lektora niestety pokasowałem, nie miałem pojęcia, że będę coś zmieniał. Mam pliki składowe, do montażu, ale z tym jest tyle roboty, że na pewno się nie podejmę.

Myślałem, że da się gotowy plik rozłożyć na poszczególne ścieżki i nieco pokombinować.

Hej,

Niestety nie ma takiego programu, który pozwoli jak za dotknięciem magicznej różczki wyrzucić ścieżkę lektora z filmu. No chyba, że film ma dźwięk kodowany w formacie 5.1, i głos lektora zakodowany jest tylko na kanale centralnym. W przeciwnym razie to będzie dłubanina dla uzyskania dobrego efektu, gdyż częstotliwości poszczególnych dźwięków będę się nachodzić z głosem lektora.

Pozdrawiam,

Dimatheus