Pinnacle Studio 8 (Gold)

Hej! Mam pare pytan odnosnie Pinnacla ver. 8. Mam nadzieje, ze ktos moze mi pomoc. Niektorym moga wydac sie te pytania glupie ale pierwszy raz mam do czynienia z takim programem. A wiec: Posiadam program Pinnacle Studio wersja 8 (Gold). Chcialam sie zapytac: 1. czy w tym programie jest mozliwosc poprawy kolorow nagrania i mozliwosc stabilizacji obrazu (jesli obraz drzy)? Jesli tak to gdzie to znalezc?!Wiem, ze w wersji 9 jest podobno taka mozliwosc. Prosze o odpowiedz

Nie korzystałem z tego programu nigdy. Korzystam z Premiere’a i uważam że poprawa kolorów powinna być w Pinnacle. Będzie to gdzieś w efektach video bądź przy końcowym etapie montażu - zapisie. Poszukaj, jest to powiązane z opcjami jasność, kontrast.

A co do stabilizacji. Da się to. Efekt wbrew pozorom nie będzie fatalny. Tylko jest kilka ale. Nie dla każdego obrazu się da. A drugie ale, to czas i wkłąd pracy. Moj kumpel raz się tak bawił. Robił to tak, że wycinał każdą klatkę z filmu (24 klatki mieszczą się w sekundzie). Obrabiał to w photoshopie. Ale miał o tyle dobrze, że montowanym efektem był statek na moży filmowany z ręki. Więc bawił się na warstwach statkiem (obroty, itd.) i warstwą tła - wprost domalowywał je, żeby utrzymać kadr. Nawet mu to wyszło. Ale powtarzam, udało się, bo było to może (chodzi o dużą powierzchnię jednego koloru tła).

Więc funakcja stabilizacji jest niemożliwa. Nie ma jej. Jest łatwiejszy proces - kup statyw, albo ćwicz. Naprawdę da się wyćwiczyć stabilne filmolwanie z ręki (oczywiście małą cyfrówką DV, bo te telewizyjne są łatwiejsze w utrzymaniu - ale to ponad 10 kg…)