PIO, DMA i dziwnie niskie prędkości odczytu płyt

witam, w mojej nagrywarce samsung TssTcorp CD/DVD SH-S162A od jakiegoś czasu drastycznie spadły prędkości odczytu/zapisu, słyszałem gdzieę, że może to być spowodowane trybem pracy PIO więc upewniłem się, że jest właczone “tryb DMA jeśli dostępny” (bo był) ale obecny transfer to ciągle PIO. czo z tym zrobić?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

hmm stosowałem te triki jush… nie wiem co się dzieje, rozłącza mi sie często net (radiowka-ale i tak nie powinien) i do tego ta nagrywara… nie wiem czy to nie wirus… może jeszcze zrobię formata i dam znać… thx JNJN i sorki za kłopoty- nie lubię polskich znaków :PP

Często pomaga to:

  • wgranie najnowszych sterów do płyty,szczególnie do IDE

  • odinstalowanie kanału IDE na którym są napędy które robią problem wraz z napędami CD/DVD,restart kompa i system zainstaluje ponownie napędy i kanał IDE i wtedy ewentualnie sprawdź DMA zrób korekty i powinno być dobrze.

  • ale takie problemy są często jak używasz napędów wirtualnych.

  • i naprawdę niewielki problem, aby używać polskich znaków - tak więc warto to robić.

JNJN okazało się że to wszytko przez alcohol120%-on mi syfił napęd i jeszcze odkąd go wywaliłem nie mam kłopotów z netem (wcześniej się czesto rozłączał) przeszedłem na daemon tools i nauczyłem się poisać polskie znaki! thx