Piracka Vista z oryginalnym kluczem

(~~Freedom~~) #1

Elo.

Mam pytanko.

Czy nie mając płytki z vistą lecz mając oryginalny klucz do niej (mam notebooka i klucz na spodzie xD) w wypadku zepsucia systemu (po np. majstrowaniu z linuxem :D) i konieczności reinstalki mogę ściągnąć piracką vistę ale zainstalować ją z legalnym kluczem? Czy będzie to "legalny system"?

A jak nie to co mam robić jak zepsuję system?

Nie chcę kupować nowej viśty :frowning:

(PaPuX) #2

To nie ważne skąd pozyskasz Viste bo to tylko nośnik a ty płacisz za licencje którą już masz.

(~~Freedom~~) #3

Czyli, że mogę mieć Vistę na pirackim nośniku ale z oryginalnym kluczem?

Fajnie :smiley:

(Laki000) #4

w laptopie masz partycje na której jest instal więc po co masz piracić ?

(~~Freedom~~) #5

Aaa to ta HP Recovery to partycja z instalką?

Nie wiedziałem :smiley:

By the way:

Czy jak kupię sobie nowy dysk twardy (chciałem zmienić swój na jakieś 250GB 7200rpm) to ten plik z instalką mogę sobie ot tak zgrać na płytkę? (Jako płytka z windą :D)

(fiesta) #6

Przecież możesz sobie z partycji Recovery samodzielnie wypalić nośnik, albo ostatecznie zrobić obraz partycji systemowej.

(~~Freedom~~) #7

Czy ten dysk twardy będzie “współpracował” z moim HP dv6640ew?

BTW Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

EDIT:

I czy różnica w szybkości będzie duża w porównaniu z moim obecnym dyskiem będzie duża? (mam teraz WD 160GB 5400rpm)

(Kpc21) #8

Dodam jeszcze, że obrazu nośnika Windows (nawet jeżeli posiada się oryginalny klusz) nie można ściągać z sieci typu P2P (np. Kazaa, eMule. Torrent), ponieważ sciaganie w takich sieciach polega na jednoczesnym udostępnianiu ściaganych plików.

(PaPuX) #9

Można udostępnianie wyłączyć w opcjach programu