Piracki Windows XP

W marcu tego roku za posrednictwem aukcji Allegro zakupilem Windowsa. Płyta jak i naklejka nie wzbudziły mojego podejrzenia. We wrześniu do mojego domu zapukała policja z nakazem przeszukania, bo jak se okazało koleś, który sprzedwał te Windowsy kopiował je nielegalnie, a oni zbierali dowody - musiałem im oddać CD z Windowsem i fakturę.

Słyszałem, że Microsoft wymienia zakupione płyty z nielegalnym Windowsem na nośniki oryginalne, czy to prawda? Czy jak dostane CD z powrotem (jeśli ją w ogóle dostanę) to będę mógł z tego skorzystać?

W ogóle co byście zrobili na moim miejscu.

Raczej wątpie, że Microsoft wymienia płytki pirackie na oryginały. Przecież wtedy każdy mógłby sobie zamienić taką płytkę. Pozostaje Ci tylko dochodzenie swoich praw na drodze sądowej, tak mi się wydaje:)

prawda :google:

Jeżeli nadruk na płycie jest nie do odróżnienia od oryginała, to ci wtedy wymienią :slight_smile:

To by było bez sensu gdyby było tak jak piszesz.

s-p-i-n skontaktuj się z M$, pewnie ci wymienią skoro jesteś “ofiarą piractwa” (najpierw przeczytaj warunki na stronie którą podał Nemesis ).

Nie. Wymienią każda płyte pod warunkiem, że poda się adres sklepu gdzie się kupiło+dowód zakupu.

Pozdrawiam

treker

http://www.microsoft.com/poland/piratni … fault.mspx

Niestety nie wymienisz tej płyty. Chodzi o zakupy w sklepach. jakbyś kupił pirata np w Vobisie to by ci wyemienili. A tak lipa

wymienią mi wymienili kupiłem na allegro takiego był wszystko hologram ale z naklejki na obudowę zaczął schodzić napis z numerem seryjnym zadzwoniłem do microsoftu zadali pare pytań kazali wysłać do analizy system wyszło ze to pirat po tygodniu przychodzi kurier z nowiuśkim Windowsem full legal

o ile wiem mozna jedynie wymieniać systemy z płytą która ma hologram, bez dedykacji, dedykowanych nie wymieniaja i karzą udać sie do firmy na która jest dedykacja bo twierdzą ze to nie ich produkt, oni tylko udzielaja licencje na produkcje

Ktoś na allegro może mieć sklep internetowy. Zresztą jak ma dowód zakupu to obojętne gdzie kupił. Został oszukany, kupując nieświadomie. Na pewno wymienią

Chodzi o podróbki doskonale udajace oryginały,wiadomo,że podpisana mazakiem zwykła płyta CD odrazu jest do odróżnienia,ale tu dostajesz niby w oryginalnym opakowaniu,nawet z certyfikatem,a w domu się okazuje,że padłeś ofiarą pirata

Chyba gość nie jest taki głupy żeby nie zauważyć zwyczajnie przegranej płyty

MS wymieni Ci płyte. Skontaktuj się z nimi

Niestety ale nie wymienią mi tej płyty ponieważ na płycie była etykieta marki Dell, a według strony legalnywindows.pl Microsoft nie wymienia systemów operacyjnych dedykowanych do okreslonych marek komputerowych w tym Dell.

A do jakiego kompa kupiłeś tego Windowsa?? Może policji chodziło o to, że jest tylko do Delli?