Piracki Windows XP

(s-p-i-n) #1

W marcu tego roku za posrednictwem aukcji Allegro zakupilem Windowsa. Płyta jak i naklejka nie wzbudziły mojego podejrzenia. We wrześniu do mojego domu zapukała policja z nakazem przeszukania, bo jak se okazało koleś, który sprzedwał te Windowsy kopiował je nielegalnie, a oni zbierali dowody - musiałem im oddać CD z Windowsem i fakturę.

Słyszałem, że Microsoft wymienia zakupione płyty z nielegalnym Windowsem na nośniki oryginalne, czy to prawda? Czy jak dostane CD z powrotem (jeśli ją w ogóle dostanę) to będę mógł z tego skorzystać?

W ogóle co byście zrobili na moim miejscu.

(Sidhmor) #2

Raczej wątpie, że Microsoft wymienia płytki pirackie na oryginały. Przecież wtedy każdy mógłby sobie zamienić taką płytkę. Pozostaje Ci tylko dochodzenie swoich praw na drodze sądowej, tak mi się wydaje:)

(Marek Kozaczuk) #3

prawda :google:

(Chaker Osiedlowy) #4

Jeżeli nadruk na płycie jest nie do odróżnienia od oryginała, to ci wtedy wymienią :slight_smile:

To by było bez sensu gdyby było tak jak piszesz.

s-p-i-n skontaktuj się z M$, pewnie ci wymienią skoro jesteś "ofiarą piractwa" (najpierw przeczytaj warunki na stronie którą podał Nemesis ).

(Treker17) #5

Nie. Wymienią każda płyte pod warunkiem, że poda się adres sklepu gdzie się kupiło+dowód zakupu.

Pozdrawiam

(Chaker Osiedlowy) #6

treker

http://www.microsoft.com/poland/piratni ... fault.mspx

(Pbk24) #7

Niestety nie wymienisz tej płyty. Chodzi o zakupy w sklepach. jakbyś kupił pirata np w Vobisie to by ci wyemienili. A tak lipa

(Yeloosfera) #8

wymienią mi wymienili kupiłem na allegro takiego był wszystko hologram ale z naklejki na obudowę zaczął schodzić napis z numerem seryjnym zadzwoniłem do microsoftu zadali pare pytań kazali wysłać do analizy system wyszło ze to pirat po tygodniu przychodzi kurier z nowiuśkim Windowsem full legal

o ile wiem mozna jedynie wymieniać systemy z płytą która ma hologram, bez dedykacji, dedykowanych nie wymieniaja i karzą udać sie do firmy na która jest dedykacja bo twierdzą ze to nie ich produkt, oni tylko udzielaja licencje na produkcje

(Sebos99) #9

Ktoś na allegro może mieć sklep internetowy. Zresztą jak ma dowód zakupu to obojętne gdzie kupił. Został oszukany, kupując nieświadomie. Na pewno wymienią

(Johny) #10

Chodzi o podróbki doskonale udajace oryginały,wiadomo,że podpisana mazakiem zwykła płyta CD odrazu jest do odróżnienia,ale tu dostajesz niby w oryginalnym opakowaniu,nawet z certyfikatem,a w domu się okazuje,że padłeś ofiarą pirata

(Błażej) #11

Chyba gość nie jest taki głupy żeby nie zauważyć zwyczajnie przegranej płyty

MS wymieni Ci płyte. Skontaktuj się z nimi

(s-p-i-n) #12

Niestety ale nie wymienią mi tej płyty ponieważ na płycie była etykieta marki Dell, a według strony legalnywindows.pl Microsoft nie wymienia systemów operacyjnych dedykowanych do okreslonych marek komputerowych w tym Dell.

(Kpc21) #13

A do jakiego kompa kupiłeś tego Windowsa?? Może policji chodziło o to, że jest tylko do Delli?