Piractwo - jaka kara grozi?

Chciałbym sie dowiedzieć jaka kara grozi za ściąganie nielegalnych programów i gier. i czy samo używanie takich kopi jest nielegalne?

Tak, jak najbardziej

http://hack.pl/prawne_aspekty/piractwo_komputerowe_15

http://pl.wikipedia.org/wiki/P2P#Sytuacja_prawna

np jak urzywasz programu p2p i chcesz ściągnąc nielegalny

plik - to policja może Cię namierzyć i mają prawo wejść do

twojego domu, potem patrzą co masz nielegalnego na kompie

itp. Wiem bo taki koleś se ściagał i policja przyjechała i dała mu

kary 12000 tys. zł. –

i to jak

A świstak siedzi i zawija w sreberka …

Policja może zabezpieczyć materiał dowodowy i skierować sprawę do sądu.

no właśnie, karę orzeka sąd nie policja. Oni kierują sprawę do przedstawiciela firmy, którego programu nielegalnie używasz i to jest sprawa między firmą, a użytkownikiem tego programu. Wszystko zależy od tego ile domagać się będzie firma, która wypuściła softa. Podobno Microsoft za swoje żąda 3 krotność wartości rynkowej Windowsa lub Offica. A jeszcze jak byś czerpał jakieś korzyści z tego piractwa to kara będzie większa.

Tak mi kolega mówił :evil:

Czy jak kolega by ci powiedział że jego chrzestnym jest Bill Gates też byś mu uwierzył :? :? :?

sytuacja prawna nie jest do końca jasna.

sprawnie przeprowadzona linia obrony może spowodować, że jeśli nawet dojdzie do procesu, zostaniemy w nim uniewinnieni.

tylko trzeba zadać sobie jedno pytanie: czy ktoś kiedykolwiek zweryfikuje legalność mojego oprogramowania, muzyki czy filmów? “tak o” nie ma nikt prawa wparować do naszego domu. policja potrzebuje dowodów.

to tyle w kwestii użytkowania oprogramowania/muzyki/filmów do własnych potrzeb.

ściąganie oprogramowania/muzyki/filmów z nastawieniem na korzyści materialne, tzn. późniejsza sprzedaż/odsprzedaż to już czysta głupota. czemu? ano dlatego, że sytuacja prawna pod tym względem jest już w 100% jasna i gdy tylko zostanie udowodnione, że z tego tytułu otrzymaliśmy korzyść materialną, to wyrok mamy pewny. więc wzbraniać się od tego jak ognia.

Za piractwo mozna dostac od 7 do 15 lat wiezienia.A kiedyś wieszali na rei.

To prawie jak za morderstwo z premedytacją :slight_smile:

Prawie robi wielką różnice.

Kiedyś…

Niekoniecznie…

Nie dla polskiego prawa ;]

Piszemy na luzie i chyba nikt nie uwierzył że za piractwo grozi w polsce 7-15 lat? to był żart.

Wiemy, wiemy. Nie trzeba nikomu tego tłumaczyć :slight_smile:

piractwo piractwem… ludzie sciagaja programy filmy muze przez neta i beda to robic. a co z takimi programami jak emule ktore daja nam po temu sposobnosc??

zastanawia mnie czy one dzialaja legalnie?

legalnie to legalnie, ale pliki są w nich nielegalne. Może nie wszystkie, ale większość. :stuck_out_tongue:

a jak to jest z serialami zgrywanymi z tv jak stargate prison break czy np lost? czy je mozna legalnie sciagać? ewentualnie np jezeli byly juz w naszej tv czy wtedy mozna je sciagac czy wogole nie mozna bo seriale tez podpadaja pod piractwo… ??

neo10 to wszystko podchodzi pod piractwo, a jak tak lubisz seriale to oglądaj je sobie bezpośrednio w telewizorze.

tylko głównie chodzi mi o stare serie serialu stargate… gwiezdne wrota który leci juz ponad 10 lat i byl kiedys dawno dawno temu w tv i raczej trudno w tej chwili znalezc te odcinki w telewizji ;(