Pisk z monitora

Mam taki monitor - Samsung 22’’ LCD SM 2253BW, mam go od 4 miesięcy jest nowy. Kiedy wyłączę kompa monitor wydaje z siebie niski dźwięk coś w rodzaju pisku. Kiedy włączę kompa pisk ustaje.

Dlaczego w ogóle jest taki pisk i co zrobić żeby go nie było.

Z góry dziękuje za pomoc

Jeśli nie jest to celowe by przypominać o tym ze włączony to oddał bym do serwisu bo to może być początek większego problemu typu przegrzanego kondensatora przebicia w transformatorze brak odpowiedniego uziemienia

Właśnie to może być problem i przyczyna brak bolca od uziemienia w kontakcie w którym jest podłączony monitor… najlepiej połączyć na tej samej listwie co komputer jak sie dalej tak dzieje to prawdopodobnie wada sprzętu :slight_smile: i zalecenie jak wyżej :slight_smile: tak zwany zimny lut pojawia się po pewnym czasie :wink: :slight_smile:

Monitor jest podłączony do tej samej listwy co komputer, a listwa ma bolec więc jest uziemienie. Tego się obawiałem, że będę musiał oddać go do serwisu

a gniazdko, do którego podłączoną masz listwę ma bolec :slight_smile: ? bo jeśli nie ma, to nie masz uziemienia.

Może po prostu cewka piszczy? Zdarza się to w zasilaczach i innych urządzeniach elektronicznych, jest to normalne i na pewno jeżeli to to jest przyczyną to w serwisie nic z tym nie będą robili.

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/ … nie-cewek/ - odnośnie zaklejania cewek

Tak gniazdko ma bolec :slight_smile:

Troszkę zbocze z tematu nawet jeśli gniazdko ma bolec to nie musi być uziemione bo np w moim przypadku musiałem dociągnąć kabel do uziemienia :slight_smile: Samsungi ogólnie to bardzo piszczące monitory niezależnie od ceny… ale może uznają na gwarancje :slight_smile:

jeśli jest nowy oddaj na gwarancje kolega wyżej miał racje pada zasilacz wiem tylko ze żeby naprawili na gwarancji to pisk musi mieć odpowiednią

ilość decybeli niestety nie pamiętam ile miałem to samo z lcd też samsung

Ogólnie masz racje cewka, kondensator, promieniowanie elektromagnetyczne, zimny lut generalnie minimalna wada, która może przyspieszyć koniec danego elektronicznego elementu…

Zawsze możesz mówić ze masz dobry słuch i dzwięk ten jest strasznie irytujący i nie możesz normalnie pracować :wink: