Piszcząca płyta główna

Witam. Ostatnio sprzedałem na allegro działającą (sprawdzałem przed wysyłką) płytę główną Shuttle wraz z 256 RAM i procesorem P2 333 MHz i do tego karta ATI Rage Pro 8 mb. Dzisiaj rano wchodzę, patrzę, koleś mi pisze coś takiego:

Co może być tego powodem? Płytę sprawdzałem i działała bez zarzutu (na GF 4 MX 440 64 MB, wcześniej na tej ATI). Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

może koleś po prostu chce cię oszukać, może wsadza do portu uszkodzoną kartę. Powiedz mu, że wysłałeś sprawną, a jak mu nie odpowiada to niech ją sobie sprzeda…

ciągły dżwięk -to raczej wina karty…

ciągły dźwięk zwykle oznacza błąd procesora, niech go dociśnie :-).

Odpisał mi, że sprawdzał an innej karcie i to samo… to ja już nie wiem. Cudów przecież nie ma, AGP nie mogło być uszkodzone bo u mnie działało wszystko, a podczas transportu nie miało jak się uszkodzić. Napisałem, żeby sprawdził dociśnięcie procesora. No zobaczymy… nie sądzę aby chciał mnie oszukać - pozytywów ma dużo.

Dziękuję za pomoc, jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to proszę pisać.

Ja też mam problem z “piszczącą” płytą główną - konkretnie chodzi o płytę Asus P5K. Mianowicie przy przewijaniu kółkiem myszy czy przy maksymalizowaniu, minimalizowaniu lub też przenoszeniu okna pojawia się jakby “syczenie”, czy też “bzyczenie” - i “na ucho” rzecz biorąc dźwięk wydobywa się z któregoś z elementów, znajdujących się w czerwonym prostokącie na zdjęciu http://images26.fotosik.pl/191/491b679ed7bbf3a5.jpg

Czy coś można na te nietypowe i nieco denerwujące dźwięki poradzić?

Pozdrawiam.

Trudno powiedzieć. Sekcja zasilania czasami brzęczy lub piszczy. W mojej karcie graficznej też tak jest. Ale na płycie głównej sekcja zasilania znajduje się wyżej. O ile wiem na Asus P5K właśnie najczęściej psuję się sekcja zasilania procesora.