Piszczące głosniki w monitorze i podłaczenie wiatraków przez

Parę dni temu kupiłem nowego PC wszystko śmiga, ale mam problemy może nie poważne lecz irytujące:

1. Podczas słuchania muzyki grania itp. pojawia się nie głośny lecz słyszalny pisk w głośnikach lub słuchawkach, szczególnie irytujący w cichych momentach w filmach itd. Nie jest on nie przerwany, domniemam, że powstaje on tylko w momentach kiedy diodka HDD miga, jakie mogą być skutki takiego przypadku ?

2. mam głośniki w monitorze i słuchawki podłączone na raz i na raz słychać dźwięk w obu urządzeniach, a nie oddzielnie kiedy np. podłączam słuchawki to głośniki same powinny się wyłączać, czy da się jakoś ustawić aby po podłączeniu do panelu słuchawek to głośniki będą się wyciszały/wyłączały.

3. Chciałbym podłaczyc dodatkowe 2 wiatraki które dostałem do obudowy ale nie mam na płycie głównej wystarczająco wejść Pin3 czy jeśli kupie rozdzielacz z MOLEX który rozdzieli energie na 2 wiatraki to nie zauważę zmian w ich pracy lub ogólnie?

Mam nadzieje, że zbiorczy watek w celu nie zaśmiecania forum nie przeszkadza nikomu.

Gotrek , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

  1. Możliwe, że gdzieś na kabelkach masz przebicie, bądź kable są nieekranowane/słabo ekranowane, bądź to wina marnych głośniczków w monitorze.

  2. Wszystko działa tak jak należy, nic nie powinno się wyciszać. PC to nie wieża stereo z czujnikiem w gnieździe słuchawkowym, odłączającym wzmacniacz.

  3. Będą działać.

1.Miałeś racje głośniki w monitorze dane na maksa tak piszczały i do tego dysk ponieważ kompa mam otwartego na wysokości słuchu, kiedy głośniki w monitorze dałem na 20% mocy problemu niema lub jest nie zauważalny.

2.Mimo wszystko czy da sie tak ostawić coś w opcjach lub doinstalować odpowiedzialny za to program?

3.Dziekuje #-o

Nie słyszałem o takich programach, w ustawieniach sterownika raczej się tak zrobić nie da, można jedynie ręcznie wyciszać wyjście głośnikowe, ale to bezsens, łatwiej już po prostu odłączyć kabel od monitora :wink:

Da się, w realteku trzeba ustawić że jak podłączasz panel przedni to żeby wyciszało tylny. Musisz dobrze poszukać.

Wiesz może jak to można ustawić ponieważ moje sterowniki karty muzycznej maja co najmniej biedny wybór jeśli chodzi o opcje ustawień