Piszczące głosniki w monitorze i podłaczenie wiatraków przez


(Iruka) #1

Parę dni temu kupiłem nowego PC wszystko śmiga, ale mam problemy może nie poważne lecz irytujące:

1. Podczas słuchania muzyki grania itp. pojawia się nie głośny lecz słyszalny pisk w głośnikach lub słuchawkach, szczególnie irytujący w cichych momentach w filmach itd. Nie jest on nie przerwany, domniemam, że powstaje on tylko w momentach kiedy diodka HDD miga, jakie mogą być skutki takiego przypadku ?

2. mam głośniki w monitorze i słuchawki podłączone na raz i na raz słychać dźwięk w obu urządzeniach, a nie oddzielnie kiedy np. podłączam słuchawki to głośniki same powinny się wyłączać, czy da się jakoś ustawić aby po podłączeniu do panelu słuchawek to głośniki będą się wyciszały/wyłączały.

3. Chciałbym podłaczyc dodatkowe 2 wiatraki które dostałem do obudowy ale nie mam na płycie głównej wystarczająco wejść Pin3 czy jeśli kupie rozdzielacz z MOLEX który rozdzieli energie na 2 wiatraki to nie zauważę zmian w ich pracy lub ogólnie?

Mam nadzieje, że zbiorczy watek w celu nie zaśmiecania forum nie przeszkadza nikomu.


(Frog) #2

Gotrek , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Xparanienormalnyx) #3
  1. Możliwe, że gdzieś na kabelkach masz przebicie, bądź kable są nieekranowane/słabo ekranowane, bądź to wina marnych głośniczków w monitorze.

  2. Wszystko działa tak jak należy, nic nie powinno się wyciszać. PC to nie wieża stereo z czujnikiem w gnieździe słuchawkowym, odłączającym wzmacniacz.

  3. Będą działać.


(Iruka) #4

1.Miałeś racje głośniki w monitorze dane na maksa tak piszczały i do tego dysk ponieważ kompa mam otwartego na wysokości słuchu, kiedy głośniki w monitorze dałem na 20% mocy problemu niema lub jest nie zauważalny.

2.Mimo wszystko czy da sie tak ostawić coś w opcjach lub doinstalować odpowiedzialny za to program?

3.Dziekuje #-o


(Xparanienormalnyx) #5

Nie słyszałem o takich programach, w ustawieniach sterownika raczej się tak zrobić nie da, można jedynie ręcznie wyciszać wyjście głośnikowe, ale to bezsens, łatwiej już po prostu odłączyć kabel od monitora :wink:


(igrek) #6

Da się, w realteku trzeba ustawić że jak podłączasz panel przedni to żeby wyciszało tylny. Musisz dobrze poszukać.


(Iruka) #7

Wiesz może jak to można ustawić ponieważ moje sterowniki karty muzycznej maja co najmniej biedny wybór jeśli chodzi o opcje ustawień