Piszczący komputer przy włączaniu

Witam wam mam otuż taki problem gdy włączam kopmuter to piszczy 1 raz długo 2 razy krótko. I się nie włącza, wcześniej miałem taki problem to dopiołem mocniej zasilacz i śmigalo ,ale teraz to nie zadziałało piszczy dalej. Nie wiem jakie częśći ma w środku bo to komputer skladany. Bardzo proszę o odpowiedź.

Masz gdzieś instrukcję do płyty głównej? Poszukaj jej, powinny być tam opisy kodów błędów. Ewentualnie otwórz obudowę, sprawdź jaka to płyta i poszukaj w internecie co oznacza dany kod dla Twojej płyty głównej.

Witam.Sygnały zależne od producenta biosu.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 … OS_u_.html

Musze poszkuać w internecie i sprawdzis otwieracjac obudowe jak muwiłem mam składany mokputer i żadnego pudela nic kompletnie.

Chyba ,że może jak dziś czyściłem komputer coś zrobiłem ,bo wyjmowalem ramy może przez to ??

Docisnąłeś je dobrze?

Wyłącz zasilanie, otwórz kompa, sprawdź i dociśnij (ale nie za mocno) i sprawdź czy się uruchamia komputer.

A grafika dobrze podłączona,dobrze siedzi w gnieżdzie

Błąd Ramu w Ami Award BIOS to długi sygnał,przerwa długi

coś w stylu piiiit przerwa piiit

Grafika

piiit pit pit ,jeśli masz inny BIOS to kody mogą oznaczać inne błędy

Wejdź do BIOSu i sprawdź kto jest jego producentem. Przeważnie wchodzi się do niego trzymając DEL podczas startu komputera.

Najpopularniejsi producenci to American Megatrends (AMI) i Phoenix Technologies (Phoenix BIOS). W zależności od tego, każdy “kod” jaki się ogłasza pipkaniem znaczy co innego.

Jak by mi się kopmuter uruchamial to bym do biosu wszedl proste chyba

Dodane 01.02.2011 (Wt) 16:33

To były niedopiete rmamy THX za pomoc