Piszczący komputer

mój problem polega na tym, że jak włącze jakąs gre, np Simcity, albo jaką kolwiek inną, to od razu musze ją wyłączyc, bo z komputera dochodzi takie dziwne piszczenie, cos w rodzaju alarmu samochodowego. Zauważyłem również że wtedy użycie procesora zawsze jest w 100%, jak wyłącze gre, użycie proc, spada do kilku procent, tak jest z każdą grą jaką włącze na kompie. Poza tym zawsze jak użycie procesora skacze do 100 to mam do czynienia z takim dziwnym piszczenie. Nie wiem jak moznaby opisac to piszczenie, ale jest dwutonowe i przeskakuje co chwila z jednego tonu na drugi.

Chciałem spytac co można zrobic zeby tak nie piszczało.

Sprawdz chłodzenie w kompie,i zasilacz,wygląda na to,że temperatura niektórych komponentów zostaje przekroczona,czujniki na płycie głównej alarmują,sprawdż wentylację,może jakiś wiatrak nie chodzi i nie chłodzi komputera,napięcia na zasilaczu,może się psuje,daj loga do działu bezpieczeństwo,może masz szkodnika

Osłuchaj zasilacz.

Czy masz zintegrowaną kartę grafiki.

Osłuchaj okolice procesora.

Musisz zlokalizować źródło tego pisku.

Więc jesli chodzi o wentylatory, to działają, a w lasciwie 1 bo tyle ich mam ;d w sumie to wezmę chyba rozbiore kompa i sporawdze dokładnie skąd to piszczy. stym że jesli włącze gre, np “kulki” to żeby nie pisczało to musze ją zaraz wyłączyc i włączyc od nowa ;(

aha, a poza tym jak procesor zaczyna byc wykorzystywany w 100% to słysze ze wentylator chodzi głosniej, czyli, jakby sie włącza drugi albo ten co mam chodzi szybciej (nie wiem, bo nie zaglądałem do kompa od kiedy go kupiłem czyli od sierpnia :slight_smile:

Jesli chodzi o karte grafiki to chyba jest zintegrowana, bo tu jest dużo rzeczy zintegrowanych :slight_smile:

Mojm zdaniem gdy wentylator dostaje więcej obrotów to zaczyna piszczeć bo jest moze łozysko walniete tak było w mojm pzypadku tlko ze mi padł wentlator obudowy:P :o

dobra, no wiec tak

jesli chodzi o piszczenie, to wlasciwie zapomnialem dodac ze to sie wydobywa z tego głosniczka dosowego co jehst w samym kompie zainstalowane, wiec nie jest to zadne mechan iczne piszczenie, wygląda to tak jakby cos nie gralo w kompie, jakichs podzespołach czy cos tam, ale nie znam sie na tym,wczesniej tak nie robilo, a teraz jest nie do wytrzymania, bo nawet jak zaczynam drukowac to zaczyna piszczec. nie wiem cy to jest normalne ze procesor jest w użyciu 100% kiedy np drukuje, czy włączam jakąs gre na dosa, albo jakąs inną w windowsie.

Nie znam sie na tym, ale jeśli ktos chce mi pomóc, to prosze zeby odpowiedz typu “format” dał na samym koncu, bo kompa mam od sierpnia w sumie i jest nowy, ale … no nie wiem, moze to vir jakis, ale na hijack this nic nie wyszło :frowning:

Podociskaj wszystko na płycie głównej.

Sprawdź temperatury wszystkiego.

I proponuję serwis w ramach gwarancji.