Piszczący komputer

(4dr14n) #1

mój problem polega na tym, że jak włącze jakąs gre, np Simcity, albo jaką kolwiek inną, to od razu musze ją wyłączyc, bo z komputera dochodzi takie dziwne piszczenie, cos w rodzaju alarmu samochodowego. Zauważyłem również że wtedy użycie procesora zawsze jest w 100%, jak wyłącze gre, użycie proc, spada do kilku procent, tak jest z każdą grą jaką włącze na kompie. Poza tym zawsze jak użycie procesora skacze do 100 to mam do czynienia z takim dziwnym piszczenie. Nie wiem jak moznaby opisac to piszczenie, ale jest dwutonowe i przeskakuje co chwila z jednego tonu na drugi.

Chciałem spytac co można zrobic zeby tak nie piszczało.

(Johny) #2

Sprawdz chłodzenie w kompie,i zasilacz,wygląda na to,że temperatura niektórych komponentów zostaje przekroczona,czujniki na płycie głównej alarmują,sprawdż wentylację,może jakiś wiatrak nie chodzi i nie chłodzi komputera,napięcia na zasilaczu,może się psuje,daj loga do działu bezpieczeństwo,może masz szkodnika

(JNJN) #3

Osłuchaj zasilacz.

Czy masz zintegrowaną kartę grafiki.

Osłuchaj okolice procesora.

Musisz zlokalizować źródło tego pisku.

(4dr14n) #4

Więc jesli chodzi o wentylatory, to działają, a w lasciwie 1 bo tyle ich mam ;d w sumie to wezmę chyba rozbiore kompa i sporawdze dokładnie skąd to piszczy. stym że jesli włącze gre, np “kulki” to żeby nie pisczało to musze ją zaraz wyłączyc i włączyc od nowa ;(

aha, a poza tym jak procesor zaczyna byc wykorzystywany w 100% to słysze ze wentylator chodzi głosniej, czyli, jakby sie włącza drugi albo ten co mam chodzi szybciej (nie wiem, bo nie zaglądałem do kompa od kiedy go kupiłem czyli od sierpnia :slight_smile:

Jesli chodzi o karte grafiki to chyba jest zintegrowana, bo tu jest dużo rzeczy zintegrowanych :slight_smile:

(Fubu77) #5

Mojm zdaniem gdy wentylator dostaje więcej obrotów to zaczyna piszczeć bo jest moze łozysko walniete tak było w mojm pzypadku tlko ze mi padł wentlator obudowy:P :o

(4dr14n) #6

dobra, no wiec tak

jesli chodzi o piszczenie, to wlasciwie zapomnialem dodac ze to sie wydobywa z tego głosniczka dosowego co jehst w samym kompie zainstalowane, wiec nie jest to zadne mechan iczne piszczenie, wygląda to tak jakby cos nie gralo w kompie, jakichs podzespołach czy cos tam, ale nie znam sie na tym,wczesniej tak nie robilo, a teraz jest nie do wytrzymania, bo nawet jak zaczynam drukowac to zaczyna piszczec. nie wiem cy to jest normalne ze procesor jest w użyciu 100% kiedy np drukuje, czy włączam jakąs gre na dosa, albo jakąs inną w windowsie.

Nie znam sie na tym, ale jeśli ktos chce mi pomóc, to prosze zeby odpowiedz typu “format” dał na samym koncu, bo kompa mam od sierpnia w sumie i jest nowy, ale … no nie wiem, moze to vir jakis, ale na hijack this nic nie wyszło :frowning:

(JNJN) #7

Podociskaj wszystko na płycie głównej.

Sprawdź temperatury wszystkiego.

I proponuję serwis w ramach gwarancji.