Piszczący tagan? a może coś innego? Juz sam nie wiem:(

Witam,

Mam mały problem, mianowicie są to piski w komputerze prawdopodobnie pochodzą z zasilacza.

Dzieje się to podczas grania w niektóre gry a zwłaszcza w the sims 3 Skoki narciarskie 2005 stalker (all) - przeważnie w menu gry ale podczas grania też, nagrałem telefonem i coś tam słychać jak się dobrze przysłucha:0

http://www.youtube.com/watch?v=MtP15fk4Cpk

Konfig kompa,

Procesor Pentium d 945 3,49GHz @ 3,90GHz myślałem że to po podkręceniu ale po powrocie do oryginalnego stanu biosu też tak jest

4 GB RAM DDR2

HD 5770 1GB HAWK MSi

ASUS P5Q DELUXE

Zasilacz Tagan u33 2 Force II 600w

HDD 160GB

Czy mam się bać? czy raczej nie? Proszę o pomoc

PS. O dziwo w 3d marku nie piszczy i podczas obciążenia proca też nie? Napięcia są raczej w normie

Dzięki z góry:)

Nie musisz się bać niczego.

Pisk taki wydają pewne układy ferromagnetyczne na płycie głównej, kartach graficznych czy zasilaczach.

Jest to normalne jak układ nie jest zalany epoksydem i w różnych fazach obciążenia brzmi to jak pisk.

Jakie masz chłodzenie na procesorze ??? Podejrzewam że jest to wentylator na procesorze. Jak możesz to zatrzymaj wentylator palcem na procku ^ ^

Na procku mam Auras Wave lpt 709, to na pewno nie on na 95% zasilacz, tak jak pisałem nawet na standardowych zegarach to samo. Nie wiem co robić, nie gram w gry od dłuższego czasu

No nie wiem miałem ten sam problem i był to wentylator na chlodzeniu procka. Jak możesz to go zatrzymaj palcem i sie upewnij że to nie on

Postaram się to zrobić choć to nie bardzo bezpieczny test :lol: Ale raczej to nie wentylator tylko zasilacz, ale zobaczę i dam znać jak coś

Dzięki

Nie mówię żebyś wsadzał palec w łopatki wentylatora tylko na środku go przytrzymał :smiley: