Piszczenie monitora lub karty graficznej

Witam ! Jak w temacie chodzi o piszczenie wydaje mi sie monitora , od pewnego czasu monitor sie chyba psuje tzn zaczął mrugac widac to najbardziej na białym tle . Teraz jest taki problem ze nie wyswietla obrazu gdy wyłacze monitor i go wlacze jest krótki pisk pojawia sie obraz znowu krótki pisk i znika i tak cały czas powtarzając tą czynność . Do końca nie wiem czy jest to wina monitora czy karty monitor lg flatron w2246s a karta radeon msi r9 270x .Jak myślicie albo jak to dokładniej sprawdzić

Hej,

Najlepiej byliby podłączyć do komputera inny, sprawny monitor. 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na początek podłaczyłem ten monitor do laptopa obraz jest przy właczaniu i wyłączaniu dziwne dzwieki z monitora wiec prawdopodobnie to jego wina . Podłączyłem z powrotem do stacjonarnego działa lecz dziwne dzwieki przy włączaniu i wyłączniu są i obraz mruga (pulsuje tak jakby światłem nie że obraz skacze czy coś ) Może coś na kablach siedzi …

O ile  dobrze kojarzę  model monitora  to ma  on podświetlenie  nie LED a CCFL czyli popularną świetlówkę. Objawy wskazują  na  uszkodzoną właśnie świetlówkę i/lub inwerter. Zobacz  czy w momencie  kiedy ekran miga  i jest czarny nie widać jednak na  nim obrazu ( poświeć  na  niego latarką  )

Hej,

  • Używasz listwy z filtrem?
  • Próbowałeś może przepiąć monitor do innego gniazdka zasilania? Być może jakieś urządzenie powoduje zakłócenia i stąd skaczący obraz?

Pozdrawiam,

Nie wiem czy to lista z filtrem przepiąłem do innego gniazda … dalej to samo

Hej,

A odłącz wszystkie urządzenia z sieci w danym pokoju, podłącz tylko monitor do zasilania ido laptopai sprawdź, czy jest jakaś poprawa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

masz racje 100% gdy zgasnie i przyswiece latarka obraz jest lecz go nie podswiela …czyli popalona ta swietlowka … czyli monitor do wywalenia ?

Raczej uwalony jest inwerter ale  to wszystko trzeba  by sprawdzić - do wywalenia  zawsze można  go przeznaczyć ale  i naprawić też  to się  da - tylko musiałbyś  dać monitor  na  jakiś  konkretny serwis. Koszty  to inwerter nowy ok 70-80 zł do tego typu monitora  + robocizna, świetlówka  to ok 25zł/szt ( masz  ich tam chyba 4 więc  max 100zł ) + robocizna    

A to nie opłaca się naprawiać jak dla mnie. Swoje już przeżył. Wieki dzięki +