Piszczenie monitora lub karty graficznej

(Psembol) #1

Witam ! Jak w temacie chodzi o piszczenie wydaje mi sie monitora , od pewnego czasu monitor sie chyba psuje tzn zaczął mrugac widac to najbardziej na białym tle . Teraz jest taki problem ze nie wyswietla obrazu gdy wyłacze monitor i go wlacze jest krótki pisk pojawia sie obraz znowu krótki pisk i znika i tak cały czas powtarzając tą czynność . Do końca nie wiem czy jest to wina monitora czy karty monitor lg flatron w2246s a karta radeon msi r9 270x .Jak myślicie albo jak to dokładniej sprawdzić

(Dimatheus) #2

Hej,

Najlepiej byliby podłączyć do komputera inny, sprawny monitor. 

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Psembol) #3

Na początek podłaczyłem ten monitor do laptopa obraz jest przy właczaniu i wyłączaniu dziwne dzwieki z monitora wiec prawdopodobnie to jego wina . Podłączyłem z powrotem do stacjonarnego działa lecz dziwne dzwieki przy włączaniu i wyłączniu są i obraz mruga (pulsuje tak jakby światłem nie że obraz skacze czy coś ) Może coś na kablach siedzi …

(abrakadabra77) #4

O ile  dobrze kojarzę  model monitora  to ma  on podświetlenie  nie LED a CCFL czyli popularną świetlówkę. Objawy wskazują  na  uszkodzoną właśnie świetlówkę i/lub inwerter. Zobacz  czy w momencie  kiedy ekran miga  i jest czarny nie widać jednak na  nim obrazu ( poświeć  na  niego latarką  )

(Dimatheus) #5

Hej,

• Używasz listwy z filtrem?
  • Próbowałeś może przepiąć monitor do innego gniazdka zasilania? Być może jakieś urządzenie powoduje zakłócenia i stąd skaczący obraz?

Pozdrawiam,

(Psembol) #6

Nie wiem czy to lista z filtrem przepiąłem do innego gniazda … dalej to samo

(Dimatheus) #7

Hej,

A odłącz wszystkie urządzenia z sieci w danym pokoju, podłącz tylko monitor do zasilania ido laptopai sprawdź, czy jest jakaś poprawa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Psembol) #8

masz racje 100% gdy zgasnie i przyswiece latarka obraz jest lecz go nie podswiela …czyli popalona ta swietlowka … czyli monitor do wywalenia ?

(abrakadabra77) #9

Raczej uwalony jest inwerter ale  to wszystko trzeba  by sprawdzić - do wywalenia  zawsze można  go przeznaczyć ale  i naprawić też  to się  da - tylko musiałbyś  dać monitor  na  jakiś  konkretny serwis. Koszty  to inwerter nowy ok 70-80 zł do tego typu monitora  + robocizna, świetlówka  to ok 25zł/szt ( masz  ich tam chyba 4 więc  max 100zł ) + robocizna    

(Psembol) #10

A to nie opłaca się naprawiać jak dla mnie. Swoje już przeżył. Wieki dzięki +