Piszczy i sie wyłącza, ciemny monitor

Witam, plyta glowna mojego kompa to shuttle ak12a, ma tylko 256 sd ramu wiec chcialem to troche zwiekszyc dokupilem 2 kosci po 128 mb sparowane, Gdy wsadzam wszystkie komp piszczy, przerwa, piszczy, przerwa i tak w kółko natomiast gdy jedną 128 wyjelem wtedy sie odpalil i bylo 384mb, obie 128 gdy wlozylem osobno bez mojej starej 256 tez sie odpalal i pokazywal 256mb. Postanowilem zaktualizowac bios, wersja jaka mialem byla z 6/21/2001 zaktualizowalem na ak12as0k z 2003 roku. Aktualizacja poszła bezproblemowo, wszystko wykrywał elegancko chodził i wszystko sie zgadzało. Postanowilem znowu wlozyc wszystkie kosci sprawdzic czy zadziala, znowu to samo, piszczy, przerwa, piszczy, przerwa… Przeczytalem gdzies na forum zeby wyjac bateryjke z plyty odczekac i wlozyc spowrotem. I tu sie zaczeło, wlozylem ja spowrotem, odpalam kompa a on piszczy ciągle i sie sam wyłącza po kilku sekundach. Myslalem moze karta graf sie obluzowala, wyjmowalem wsadzalem, wymienialem na inna i dupa to samo. Z ramem trobilem to samo na wszystkie mozliwosci go wsadzalem w te sloty i nic ciagle piszczy i sie wylacza. I ja w tym momencie jestem glupi. Co to moze byc? (Nadmieniam iż płyta obsługuje do 1,5 gb sd ramu szyna 133mhz)

Mi się wydaje że pamięć którą kupiłeś ma inne taktowanie co pamięć stara i zaczynają się gryźć pomogło by usunięcie starej pamięci i zamiast 2 pamięci po 128 MB kupienie jednej po 512MB

Dobra to ja rezygnuje niech zostanie moja stara 256, interesuje mnie w tym momencie odpalenia kompa, bo ciagle piszczy i sie wylancza odkad to baterie wyjelem i wlozylem

a dobrze włożyłeś pamięć :?: :?:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Tak, sprawdzalem kosci, dociskalem, wyjmowalem wkladalem inne, przzed wyjeciem tej cholernej baterii wszystko działało, ją tez juz kilka razy sprawdzalem wkladalem i wyjmowalem

Dodane 08.02.2009 (N) 11:36

a moze to wina wentylatora? że monitoruje właśnie gniazdo CPU_FAN.Może być też tak że ten wentylator ma uszkodzone zliczanie obrotów i przy wyłączonej opcji w biosie nic się nie działo,po wyjęciu bateryjki bios wrócił na ustawienia Default a domyślnie monitorowanie jest włączone.

Gdyby to była wina wentylatora to by bios nie piszczał powiedz mi jak on piszczy przerwami czy ciągle i jaki masz bios

cos haker sie pomyliles bo to jednak byla wina wentylatora, poniewaz mial on zasilanie z plyty z gniazda powerfan, ja przelozylem na cpufan i dziala