Piszczy mi komputer

(Michals272002) #1

Dlaczego piszczy mi komputer? Cały czas jakiś Auxtin1 i Auxtin2 mają ponad 100stopni.

(Dimatheus) #2

xLe0na4rd , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Hrustus) #3

Na moje zasilacz od razu do wymiany bo nawet nazwy nie kojarzę (chyba że złą napisałeś) ale poczekaj na lepszych biegłych w tym temacie (mogę być spóźniony w czarnej liście).

“Pisków” pecet potrafi wydawać wiele. Pytanie czy to sygnał ciągły czy przerywany, czy jest np. 3 krótkie i jeden dłuższy… Podaj więcej szczegółów tego pisku i kiedy się on pojawia.

Jakim programem odczytywałeś? Auxtin to bodajże coś z płytą główną związanego bo znajomi chyba reklamowali płyty AsRock właśnie z tego powodu.

Podaj więcej szczegółów i zastosuj się do notki @Dimatheusa to zobaczymy co się da zrobić.

(Michals272002) #4

Ale ja miałem płytę ASUS’a H61M-K albo H81M-K nie pamiętam. Pisk zaczyna się, gdy gram w CS:GO lub przeglądam coś na Fejsie, wczoraj przyszedł było lepiej posiedziałem godzinę i nic, zszedłem na dół, wracam, słyszę znów ten ****** pisk, nie wiem nie długo nagram ten pisk jeszcze raz i go na YT wstawię i prześle tu link do nagrania. A temperatury sprawdzałem SpeedFan’em. Dziękuje czekam na odpowiedź. Aha jeszcze pare rzeczy. Gdy wymieniali zasilacz u mnie był też piszczał więc tamten wsadzili. Został procesor. Bo gdy przyłożyłem ucho to dźwięk szedł z środka płyty a tam znajduje się procek. Nie wiem chciałbym pograć bo jednak na tym kompie na FHD rozdzielczości są jednak te 70-80fps…

(Atronics) #5

kolego tam jest ten procesor 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3330-3-0ghz-6mb-cache-lga1155-box-bx80637i53330-514379/?gclid=COny0_y7jsUCFUMDcwodRa4AlQ&gclsrc=aw.ds

z tą płytą ?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-s1150-h81-2ddr3-usb3-hd-dvi-ds-box-h81m-605249/

(Michals272002) #6

No tak. Ale jak coś z płytą to ją moge wymienić na Asus’a 

(Atronics) #7

na pewno jest to ?

Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX  

Procesor Intel Core i5-3330 3.0GHz 6MB cache LGA1155

(Michals272002) #8

Dokładnie: 

ASRock H61M-VG3 s1155 H61 2DDR3 USB3 mATX bulk 

Intel Core i5 3330, 3 GHz, 6MB Cache, LGA1155, 77W