pl.gl.MS7027 z procesorem Althon Xp 2200+

Posiadam pl.gl.MS7027 z procesorem Althon Xp 2200+,problemem jest jego teperatura .

To znaczy po odpaleniu kompa wetylator zaczyna pracowac po osiagnieciu przez CPU teperatury 60*C,jak wiadomo dopuszczalna dla tego procka jest 85*C,natomiast przy maksymalnym obciazeniu jego teperatura zbliza sie do 80*C.

W jaki sposob np.w biosie mozna zmienic aby wetylator zaczynal zchladzac procesor np.od teperatury 30*C #-o :?

Nie podejrzewam aby plyta byla uszkodzona ,raczej ma zle ustawienia wetyla procka poniewaz ze wzrostem jego temperatury automatycznie jest podwyzszana jego predkosc obrotowa! :?:

sprawdź czy wentylator się kręci, może wymień chłodzenie? załóż nową paste termoprzewodzącą [polecam MX-1]

Wyczyść porządnie łopatki wentylatora+radiator. On nie może startować od pewnego momentu. Jak nic to nie da, to czas na jego wymianę.

Czyli jak włączysz kompa wentylator CPU nie pracuje, nie kręci się ?

Co robiłeś ?, może wentylator uszkodzony, sprawdź czy podłączony do gniazda na płycie CPU FAN.

Płyta z Allegro ?.

Reset biosu dowolna metoda, komp wcześniej odłączony od zasilania 230 V, ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save i zobacz.

Wentylator CPU od początku włączenia kompa ma mieć pewną prędkość obrotową, zależy to od biosu i jego ustawień oraz rodzaju wentyla CPU.

Gdy wlacze kompa wentyl CPU rusza bardzo powoli potem na chwilke sie zatrzymuje i ponownie rusza dzieje sie to tak dlugo az temperatura CPU wzrosnie do okolo 60*C potem pracuje normalnie tz.bez przerw.

Wentylator nie moze byc uszkodzony i jest podlaczony do wlasciwego gniazda.

Oczywiscie plyta jest z Allegro jest nowa mam ja jakies 2 miesiace,z biosem nic nie kombinowalem bo sie na tym nie znam.

Nie pisz posta, pod swoim postem, masz opcje EDYTUJ i dopisuj do swojego poprzedniego posta.

Zrób reset biosu, wentyl może być uszkodzony. Trzeba sprawdzić na innym.

Nawet płyty z automatyczną regulacją obrotów wentyla CPU ustawiają przy starcie zimnego kompa gdzieś około 800/900 obrotów.

Może być również uszkodzona płyta.

A ta płyta jak mnie pamięć nie myli nie ma żadnej regulacji obrotów - trzeba sprawdzić w instrukcji.