Płacę z Allegro, kto wyjaśni?

Witam.

Dokonałem sprzedaży na allegro.pl i Kupujący uparł się na formę PzA.

Jest to pierwsza moja transakcja tego typu i mam kilka wątpliwości.

Czy pieniądze na SWOJE PRYWATNE konto otrzymam od razu jak wpłyną na konto PzA czy dopiero wówczas, gdy Kupujący odbierze towar?

Konto mam skonfigurowane tak, że wypłata automatycznie od 100 (za telefon 220), codziennie.

Dodatkowo w statusie płatności widzę ANULOWANO. I nie do końca rozumiem zapisu, że oznacza to, że:

Coś tu jest nie tak?

Proszę o odpowiedź zorientowanych.

A skonfigurowałeś tą opcję? Dostaniesz je wtedy, kiedy zostaną spełnione warunki ustawione na stronie konfiguracji.

No więc czym się martwisz? Pieniądze zostaną przelane prawdopodobnie tego samego dnia w którym wpłacił je kupujący.

A na to sam sobie odpowiedziałeś niżej. My więcej nie wiemy.

To ja w takim razie nie widzę sensu całego tego PzA. Po co to wszystko ma iść przez konta PzA, jeśli i tak dojdzie do mnie i tak samo Sprzedający może Kupującego obrobić. Nie czaję.

A z tym ANULOWANO to nie mam pojęcia o co chodzi. Napisałem w tej sprawie do Allegro. Zobaczymy.

Dzięki Areh.

Status anulowano masz wtedy np kiedy kupujący robi przelew w banku i po prostu nie wpisze kodu i nie przeleje pieniędzy, z banku idzie info o niedokonanej transakcji i masz status anuluj. PzA ma tą wadę że pieniądze z konta allegro na twoje mogą iść dłużej niż jakbyś wszystko normalnie przelewał po prostu się to wydłuża

Czyli mam rozumieć, że jeśli przelew będzie dokonany z tradycyjnego konta bankowego taki status będzie się pokazywał? Czyli kiedy Kupujący przeleje kasę wszystko będzie OK, tak?

Lepiej poczekaj aż przy statusie będzie “zakończona” a saldo będzie się zgadzało.

Ostrożności nigdy za wiele ;]

O systemie Płaczę z Allegro było już głośno…

Miałem taką sytuacje że raz anulowałem, tyle że potem nie mogłem zrobić drugiej transakcji. Wpłaciłem wtedy normalnie. Najlepiej zapytaj się kupującego czy zrobił wpłatę, wyjaśnij że masz taki status i brak wpłaty

System wymyślono głónie dla wygody kupującego. Sam głónie kupuję i jestem z niego bardzo zadowolony.

Przelew na konto Allegro idzie błyskawicznie, sprzedający od razu wie że zapłaciłem, nie muszę się martwić o wypisywanie bredni na przelewach (różni sprzedawcy proszą o różne wpisy)

Najlepiej zrób tak jak ja za pierwszym razem przy PzA. Kupujący uparł się niemiłosiernie żeby z tego korzystać (obaj mieliśmy konta w mbanku…). Więc ja czekałem aż pieniądze wpłyną na moje konto w mbanku. Cała transakcja przeciągnęła się o 4 dni. Jakby wpłacił zaraz po wygranej aukcji pieniądze prosto na konto miałby paczkę na za dwa dni. Tak dopiero po tygodniu.

Co do statusu wpłaty. Poczekaj na maila od allegro potwierdzającego wpłatę.