Płacenie rachunków przez neta

No niby taki banał ale mam jedną wątpliwość i takie pytanko.

Czy jeśli gaz / prąd/ internet nie są założone na mnie a zapłaciłbym za fakturę ze swojego konta, przez internet czy jeśli ‘nadawca’ będzie inny tzn. w sumie tylko imie inne bo adres i nazwisko to samo ; ) czy mogą być jakieś problemy ?

Nie będzie problemów - wystarczy, że będą się zgadzały numery faktur. U mnie w domu mama od kilkunastu już miesięcy opłaca telefon mojego taty, internet i coś tam jeszcze, co jest na niego i do tej pory nikt się nie czepiał.

Ok dzięki , chciałem sie upewnić :wink:

Numer faktury? :confused:

Tytuł dobrze by było jakby był taki, jak na poleceniu zapłaty. Ale nawet to nie musi być identyczne, najczęściej, a właściwie zawsze wpłacasz pieniądze na swoje subkonto, do którego tylko Ty masz jakieś ‘ale’.

Takim sposobem, na przykład za telewizję cyfrową możesz zapłacić za cały rok z góry nie prosząc nikogo o to, wpłacasz po prostu wielokrotność.

Jeśli jest numer faktury, to wystarczy on tylko podany w tytule przelewu jako (f-ra nr XXXXXXXXXXX) i tyle, do tego dane odbiorcy.

Logiczne, że jeśli są inne dane jako tytuł wymagane, to wbijasz inne… No chyba, że pisać mamy łopatologicznie każdy podpunkt rozbijać :roll:…

W dużej ilości poleceń zapłaty nie ma numeru faktury, więc kolega, który pyta mógłby mieć problem.

Dlatego sprostowałem Twoją wypowiedź. Chodzi o tytuł, nie o numer faktury, prawda?

Mam nadzieję, że antiferno wszystko już wie.

No tak, tytuł, który przyszedł na rachunku czy czymkolwiek innym, za co zamierza zapłacić :-).

Wiedziałem zanim sie rozpisaliscie :stuck_out_tongue: