Planowanie zadań dla komputera

Witam,

Jestem tutaj nowy i potrzebuję waszej porady.

Czy istnieje i mógłby mi ktoś wskazać program do planowania zadań przez komputer, w taki sposób aby uruchamiał on określone programy w określonym czasie, lub kolejności i również nakazywał im wykonanie określonych czynności. Np uruchomienie skanera antywiruswego i włączenie danej jego funkcji, uruchomienie ccleanera z uruchomieniem opcji czyszczenia dysku, uruchomienie WinRAR i rozpoczęcie rozpakowywania kilku wskazanych archiwów rar itd. Chodzi zatem nie planowanie konkretnych zadań, które komputer wykona wedle moich oczekiwań, ale bez mojej obecności.

Zawczasu starałem się przeszukać zasoby internetu, ale nie znalazłem programu z takimi funkcjami, a zwykłe uruchomienie programu mnie nie interesuje. Jeśli taki temat już był, to przepraszam i proszę uprzejmie o skierowanie mnie do niego.

Pozdrawiam

WIST

Harmonogram Zadań - w Windowsie jest taki program (dostaniesz się do niego przez menu start). Z tego co wiem można tam ustawić co, w jakiej godzinie i w jakich okolicznościach ma się uruchamiać lub np zamykać. Sprawdź sobie ten program, a jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań to nie wiem gdzie szukać, znam tylko ten.

Pozdrawiam :smiley:

Tak, ten znam, ale nie widziałem aby były tam aż tak zaawansowane funkcje. A samo włączenie programu, bez wykonania przez niego określonej czynności, to dla mnie za mało. Chyba że jednak takie opcje tam są, ale w opisach ani na żywo nie zaobserwowałem. W razie czego prosze wyprowadzić mnie z błędu i oczywiście dziękuję :slight_smile:

Spróbuj tego http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html

Niektóre programy można uruchomić za pomocą konsoli (i kazać im wykonać określone działania). Właśnie w tym najlepiej sprawdza się windowsowy harmonogram zadań.

Np:

CCleaner.exe /AUTO <- czyści nam komputer ostatnio zapamiętanymi opcjami

unrar e c:\some_rar_file.rar <- wypakowujemy archiwum (to wymaga wcześniejszego dodania ścieżki winrara do %path%)

A co do skanowania, większość ma w opcjach wybór folderu (pewnie wierszem poleceń też się da, lecz tutaj trzeba szukać pod konkretny av)

CCleaner.exe /AUTO

to jest samo Cleaner

spoko dziala

Cleaner + Rejestr

jaki kod