Planowany OC komputera

(Matt26) #1

Witam.

Dziś naszła mnie myśl aby w niedalekiej przyszłości pobawić się w OC mojego komputera. Zastanawiam się ile mój komputer może wykrzesać z siebie jeszcze mocy zanim pomyśle o upgradzie. Gdzieś czytałem że mój procesor ma szanse do podkręcenia do 4GHz. Nie narzekam na wydajności w grach ale to po prostu czysta ciekawość ile już dość leciwy sprzęt jeszcze mógłby z siebie dać. Prosiłbym o podanie jakiś argumentów za OC procesora bo raczej kartę graficzną czeka wymiana.

Później podam dokładny opis zasilacza a teraz mogę powiedzieć tyle że to FROTRON 300W.

(Grabkamy) #2

Jeżeli chodzi o OC tego procka to tu jest wątek:klik, jest tu opisane że na BOX-owym chłodzeniu raczej więcej niż 3.2 Ghz nie uzyskasz (tzn. uzyskasz ale będzie niestabilnie).

Ps. dokładny model zasilacza też by się przydał (chociaż fortrony to bezpieczne zasiłki).

(Chojinka) #3

Zanim cokolwiek zrobisz, poczytaj sobie o tym jak szybko można spalić stary wysłużony sprzęt. Radzę ci podkręcać procka bardzo powoli, zanim to zrobisz, sprawdz dokładnie ile pobiera prądu twój komputer i ile idzie z danej linii aby nie spalić zasilacza, który prawdopodobnie pracuje w stresie na krawędzi, markowe zasilacze też puszczają dymka...

(Matt26) #4

No wiem nie zamieżałem odrazu z 2.53 na 4GHz przeskakiwać ale 3.0 - 3.2GHz to dla mnie jeszcze zadowalający wynik. A mój zasilacz jest to Fortron ATX-300PNF 300W.

chojinka gdybyś był tak miły i powiedział jak to wszystko sprawdzić.

A opłacałoby mi się podkręcać grafikę bo choć gry działają płynnie to nie wyciągam 50 - 60 FPS.

Jeszcze dodam SS z programu Aida z napięciami i z temp.

beztytuujhpi.png