Płatnośc kartą w zagranicznym sklepie


(zciwo) #1

Witam,

mam mały problem, gdyż chcę kupić coś w tym sklepie http://www.consolesource.com

Jednak jest tu mały problem ze sposobem płatności,bo nie mam karty kredytowej, a jedynie kartę płatniczą Inteligo.

Czy jest jakaś inna możliwość zapłacenia za towar niż szukanie znajomego który mam taką kartę? coś jak np. Paypall


(maku13) #2

Tutaj to tylko karta kredytowa bądź debetowa (chyba). Zapoznałeś się jak to jest z przesyłką towaru? Czy ta firma wysyła za granicę itd?


(Zbych ) #3

Co chcesz kupić w tym sklepie , niektóre ceny są przesadne , to jest sklep w Kanadzie dolicz sobie koszty oclenia +opłaty celne to musisz doliczyć do ceny jakieś 70% ceny towaru , kalkulacja napewno nieopłacalna.


(zciwo) #4

wysyła do polski, tylko z tą płatnością gorzej


(Hashimoto) #5

Paypal niedawno zniósł wymóg posiadania karty kredytowej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1009785,tit ... caid=17073


(MaRa) #6

Jeśli sklep akceptuje tylko płatności kartą, to trzeba płacić kartą. W dodatku to nie wiadomo jak jest z autoryzacją, bo sklepy z tamtego regionu same autoryzują (w Polsce autoryzują za pośrednictwem zewnętrzego centrum rozliczeniowego i nie mają dostępu do danych karty).

W przypadku PayPala raczej trzeba mieć w nim konto- zarówno do wpłat, jak i wypłat. Jeśli sklep nie akceptuje PayPala, to ciężko byłoby zapłacić.

Jakoś w tym sklepie nie zauważyłem podstawowych danych identyfikacyjnych - adres, numer telefonu, rejestracja działalności itd.

W dodatku kupowanie w tamtych sklepach jest ryzykowne - często po zapłacie olewają zagranicznego klienta, bo co im zrobi?


(Zbych ) #7

Masz tam na stronie i emaila i telefon i fax ,więc skontaktuj się z nimi i zapytaj jakie formy płatności akcteptują , tu na forum nie odpowiedzą Ci konkretnie bo aby sprawdzić jakie są możliwości zapłaty trzeba się zarejestrować w "sklepie" a bez potrzeby nikt tego nie będzie robił. Na głównej stronie są podane jakie karty akceptują i również jest podana forma płatności na poczcie kanadyjskiej , czy można zapłacić poprzez polską poczte nie wiadomo to jest uzależnione czy obie poczty mają podpisane stosowne porozumienia. Np. przekaz pieniężny z Polski do Holandii za pośrednictwem poczty polskiej i holenderskiej jest realizowany w około 2 miesiące, regulaminowo polska poczta ma 30 dni na przekazanie kasy a poczta holenderska ma regulaminowe 90 dni na jej wypłacenie ale w zasadzie cała operacja trwa na ogół około 2 miesiące , więc nie polecam kożystania z usług poczty.


(zciwo) #8

Okazuje się, że wyciągneli z mojego inteligo kasę. Myślałem, że Visa i Visa Electron to dwie różne karty. Sklep obsługuje Visa. Tak straszycie, ale mam nadzieję że towar dojdzie...