Płatności Allegro

Mam pytanie, co sie stanie jak nie zapłace prowizji serwisowi allegro.pl? Czy naliczają jakieś odsetki? Czy mogą przysłać wezwanie do sądu czy takie inne duperele?

Pozdrawiam!

Po co wezwanie takie sprawy sądy załatwiają zaocznie , w przeciagu kilku sekund , nastepnie allegro sprzeda twoje zadłużenie jakiejś firmie odzyskujacej kase i komornika masz jak w “banku” , komornik z kilku złotych zrobi kilkaset i bedziesz ugotowany.

Kolego niezła masz fantazje LOL

Jest jakiś termin upływu płatności?

tak jest termin , musisz sobie poczytac w dziale allegro i tam masz odpowiedz , dostajesz 3 ostrzezenia od allegro do zapłaty jesli nie zaplacisz to blokuja ci konto po 3 ostrzezeniu i odblokuja wtedy kiedy zaplacisz zalegla prowizje:)

tak…

ale przed ostatecznym terminem zapłaty dostaniesz pocztą list,

z “groźbą” (:D),

że jeśli w terminie 14 dni od otrzymania listu nie uiścisz opłaty,

dostaniesz wezwanie do sądu.

Znajomy takie coś otrzymał i dlatego wiem co i jak :stuck_out_tongue:

Oczywiście po zapłacie normalnie Ci odblokują konto.

Jeśli się nie zapłaci, to przychodzą w nocy tacy dwaj smutni panowie w garniturach. :twisted:

a tak serio, to blokada :stuck_out_tongue:

oraz w późniejszym terminie list do domu :slight_smile:

Taa… a wszyscy gadają głupoty…

jak nie zapłacisz -> nie możesz już wystawiać przedmiotów (kupować możesz)

Ostrzeżenie po ok. 2 tyg znów… w każdym jest napisane że jak się nie zapłaci to oddają do firmy windykacyjnej… i już

A ja mam do zapłacenia dokładnie 2,20zł :stuck_out_tongue: ciekawe czy będą mnie ścigać.

do 10 zl nie scigna cie , powyzej 10 juz tak :]

Ogólnie wygląda to tak, że jeśli do końca miesiąca nie zapłacisz blokują ci wystawianie aukcji, jeśli nie zapłacisz do końca następnego miesiąca blokują konto, po kolejnych 30 dniach wysyłają list że skierują do firmy windykacyjnej. Wiem bo tak miałem na jednym z moich kont (12zł do zapłaty), kumpel też tak miał pół roku temu i nie zapłacił 20zł i nic mu nie zrobili :stuck_out_tongue:

Możesz pożegnać się z telewizorem. :mrgreen:

55194132.jpg

Matisto :o :o :o

Ale to już w rok tyle …

Coś Ty tam robił ?

I że wcześniej nie zablokowali konta ?

Albo skrin przerobiony :stuck_out_tongue:

lolxx6wh0ao.th.jpg

ZObaczcie jakie są tła pod napisami :stuck_out_tongue:

Chyba w paincie to wpisywałeś 8)

Matisto dobry fotomontaz :mrgreen:

Wojtano jesli twoje saldo jest na zielono to jeszcze niemusisz placic.

Jesli bedzie na czerwono tak jak u Matisto na zdjeciu to powinno sie juz zaplacic.

Niejestem pewny ale chyba od 10 zl saldo jest na czerwono, ale dopóki niewysylaja upomnien to wszytsko jest OK 8)

Hehe możliwe, że ktos to spreparował oto link do tej śmiesznej aukcji

http://www.allegrofun.pl/item-1i55194132.html. Jak ja bym miał naprawdę takie zadłużenie to nic innego tylko sznurek :lol: :cry:

Acha to nie mój fotomontaż, ja gdybym coś podobnego robił to nie zostawił bym takich śladów, da sie to wymazać heh :stuck_out_tongue:

Nie tak :stuck_out_tongue:

saldo jest na czerwono jeśli będziesz miał minus - (- 1,10zł).

Na zielono jest, gdy masz zero lub powyżej zera :slight_smile:

np. 1,15 zł.

Płaci się dopiero,

gdy przekroczysz kwotę - 10 zł

  • na nowy miesiąc.

Nie widzę dalszego sensu pisania w tym topiku,

ponieważ już jest wszystko, co miało być powiedziane .

ja mam -4.89 i mam na zielono

A kumpel ma -60.43 i ma na czerwono.

Od pewnej kwoty zmienia sie kolor z zielonego na czerwony i slyszalem ze od 10 zl.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z4.php - tutaj sa wszystkie informacje