Play Online parę pytań dotyczące sygnału

(Erka456) #1

siema

posiadam internet z sieci play, (play online 3.6mb) [screen]

11925655.jpg

Jak widać prędkość nie jest taka zła.

Mój sygnał ma 1 kreskę z 5 [screen]

88826038.jpg

Całe okno play wygląda o tak [screen]

19519462.jpg

Mieszkam w bloku na 4 piętrze (na samej górze) na przeciw okna mam czubek drzewa, więc nie sądzę żeby on powodował zakłócenia, chyba że odbiornik jest z drugiej strony...Z drugiej strony czyli sam sygnał musi przejść przez pół bloku następnie przez całe osiedle ( mieszkam na pograniczu )

Niebieskie - drzewa

Zielone - blok

Czerwone - komp

[screen]

71465578.jpg

A tutaj mam zaznaczone przypuszczalnie odbiorniki jakie by mogły być, niebieskie ( dobrze ) i zielone ( źle ) - dla mnie [Czerwony pkt to ja] [screen]

96684068.jpg

Przechodząc do części pytającej, mianowicie gdy przeprowadzę się gdzieś tutaj [screen] to będę mieć więcej niż jedną kreskę sygnału? Nie mam pojęcia gdzie jest odbiornik, ale tam gdzie jest pokazane na screen jest totalne odludzie (pole). Nie mam sąsiada żadnego tylko jeden domek (mój) i za jakieś 500m dopiero pełno domków. Ale to jest daleko i nie powinny odbijać się na jakość sygnału. Przydała by mi się wiedza o tym gdzie jest ten odbiornik, bo dzięki niej dowiem się jaka tam będzie średnia prędkość internetu gdyż teraz download plików wynosi od 10kb/s do 35kb/s - jednym słowem słynne słowo "żal" xD

90731404.jpg

W zasadzie krótko mówiąc pytanie odnosi się do tego gdzie jest odbiornik play online i czy [ostatni screen] będę tam miał więcej niż 1 kreskę? 3-4 kreski ? To już by było około 90 kb/s [to już jest jakaś prędkość]

Zgóry thX za pomoc ;]

(Cobra000) #2

Nie odniosę się w żaden sposób do przedstawionych screenów, nie odpowiem na pytanie bezpośrednio - zmęczony jestem - wniosę jednak coś do tematu. Play na swoich stronach udostępnia mapę zasięgu 3g, w obrębie fioletowego zaciemnienia mapy (takiej jak te z googli pokazanej na screenach) występuje playonline a poza nią już nie. Wejdź, wpisz miasto, zobacz. POWODZENIA.

(Endru1111) #3

Tu masz mapę stacji: http://mapa.btsearch.pl/ wklep Tarnowskie Góry i zobaczysz przekaźniki .

(BartekPLRZ) #4

Po pierwsze szybkość, jaką może obsłużyć modem, a nie prędkość internetu.

Po drugie, z załączonego screenu widać, że masz zasięg full (chyba, że dałeś przypadkowe foty dla przykładu) w HSPA

Po trzecie post powyżej :wink:

Z tego, co widać DL masz w porządku, nieco ponad stan - więc gdzie szukasz problemu? :wink:

Pzdr.