Play Online+ Router jak to poustawiać?

Witam.

Potrzebuje zrobić małą sieć w biurze i mam z tym mały kłopot.

Zacznijmy od początku.

Jest komputer stacjonarny który jest podłączony do routera za pomocą kabla RJ45.

Są dwa laptopy które łączą się za pomocy WiFi z routerem i dodatkowo drukarka która również łączy się z routerem przez WiFi.

Problem jest niestety z internetem.

Chcielibyśmy łączyć się z netem za pośrednictwem Play online wykorzystując do tego modem na USB który dostaliśmy w zestawie.

Nie pamiętam modelu routera (TP-Link jakiś) ale jest to zwykły xDSL z wejściem WAN(RJ45) i czterema wyjściami LAN.

Oczywiście instalując modem na stacjonarnym jest net ale tylko na nim a potrzeba żeby puścić go na całą sieć.

Jakieś pomysły jak to skonfigurować, poustawiać bo przyznam że brakuje mi pomysłów ?

Pozdrawiam.

Ps.

Wszystkie komputery mają Win7.

Zmień router na taki obsługujący modemy 3g, każde inne rozwiązanie jest bez sensu.

W tym przypadku musiałbyś mieć router, który obsługuje tego typu sieć, jak pisał kolega wyżej, lub jeden z PC musiałby pełnić rolę routera, a router pełniłby w tym przypadku role przełącznika.

Pozdrawiam!

No i takie rozwiązanie jest do przyjęcia. Pytanie czy na takim komputerze można by normalnie pracować, drukować ?

Tylko że ja nie chce kupować nowego routera bo to rozwiązanie o którym mówię będzie tylko do końca miesiąca więc szkoda kasy.

Powiedzcie czy takie rozwiązanie zadziała;

Stacjonarny będzie działał jako serwer do niego modem usb i router podłączony.

Daję udostępnianie połączenia w modemie usb.

Ustawiam w karcie sieciowej IP 192.168.1.2, maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.2

Do routera wpięty w gniazdo WAN

Czy takie coś zadziała, czy nadal będę mógł normalnie pracować na tym komputerze ?

Podłącz to w taki sposób. Modem USB do PC, kablem sieciowym z PC do routera, ale nie do portu WAN, tylko do portu LAN (do przełącznika), wówczas będziesz miał komputery w tej samej podsieci. Adresy IP pobieraj z serwera DHCP uruchomionego na routerze, po co dodatkowo obciążać PC. Na komputerze będziesz mógł pracować normalnie, jedynie będzie on musiał być włączony 24h na dobę lub przynajmniej na czas, przez który potrzebny jest dostęp do internetu.

Od polecania jest inny, przyklejony temat. OT leci w kosmos.

Pozdrawiam!