Play vs Orange. Internet

Witam

Czy możecie polecić jakąś korzystną ofertę neta mobilnego dla firm? Waham się między Play Online a bussines everywhere Orange? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Lepszy Play. Korzystniejsza oferta.

Jak nie zamierzasz wyjeżdżać z internetem poza miasto to wybierz Play.

Mniej kłopotliwy jest Play. Łatwiejsza instalacja i lżejsza aplikacja. Gorzej jak wyjedziesz za miasto - tam to już loteria :lol:

Oferta cenowo lepsza jest Playa, ale są dwa wielkie minusy, które musisz przeboleć gdyby co:

  • słaby zasięg (tylko nadajniki macierzyste Play)

  • słabe prędkości (rzadko kiedy można na Play osiągnąć większe prędkości niż 0.3-0.4 Mb/s)

Więc jeżeli nie zależy Ci na zasięgu oraz na osiągach to bierz Play, jeżeli któreś z tych kryteriów musi być bierz usługi któregoś z operatorów tzw. W3

Dziękuje za podpowiedzi. Decyduje się na mobilny ze względu na częste wyjazdy pracowników, a więc istotny jest dla mnie również zasięg, a Orange pod tym względem, dość ładnie się prezentuje. Skoro już decyduje się na net mobilny , to też nie wyobrażam sobie, aby zastanawiać się czy w danej miejscowości będę miała dostęp do sieci:/. Nie wiem tylko na co jeszcze zwrócić uwagę, co jest bardzo istotne?

Jeśli dobrze rozumuję (kupno hurtem internetu mobilnego dla pracowników) to w salonie można negocjować ekstra ofertę. Taką indywidualną dla Twojej firmy.

Bardzo śmieszne rady. Polecacie internet mobilny pisząc że jeśli komuś nie zależy na zasięgu. To tak jak by kupować samochód to pytać czy zależy ci na tym aby można było się nim przemieszczać. Tak więc moja opinia na ten temat jest jasna i oczywista. A co do szczegółów to odsyłam na stronę www.orange.pl

Groszek wchodziałm na strone Orange i faktycznie jest ona rozbudowana i opisane są poszczególne pakiety, ale zanim się zdecyduję wolałabym się zapytać o opinie osób, które miały okazje korzystać z tych ofert. Poza tym, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pakietu

internet w orange jest strasznie wolny. Ja bym sie skierowal ku PLAY.

Nie wiem kolego czy wiesz o czym mówisz i na co się powołujesz. Jeśli chodzi o internet mobilny wszystko zależy od lokalizacji. Sieć orange ma o wiele lepszy zasięg niż play.

Przy wyborze internetu ważne jest gdzie najczęściej będziesz z niego korzystać. Podaj jakieś lokalizacje wtedy będzie łatwiej odpowiedzieć na tego typu pytanie. Co do oferty to jest ona szczegółowo opisana i należy wybrać to co dla danej osoby pasuje najlepiej.

@palopolo, a dlaczego play?

Jeśli chodzi o zasięg , to faktycznie Orange ma najlepszy, druga kwestia to możliwość wykupienia dodatkowych GB, po wykorzystaniu tych, które przypisane są w pakiecie, co bardzo mi odpowiada.

@sosen86 , siedzibę mamy w Warszawie, ale decyduje się na mobilny ponieważ charakter pracy mamy taki, że większość czasu spędzamy w terenie.

Pytanie tylko , czy mobilny net dla klientów indywidualnych różni się znacznie od sektora biznesowego?

w orange na telefonie internet chodzi zajebiście wolno mimo że byłem w środku miasta. O mobilnym na laptop nie mam zdania ale wychodze z założenia że jaka świnia taki schab. Po za tym ich super nowe śmieszne “tanie” oferty to śmiech na sali. Daja wciąz tę samą ofertę w nowym opakowaniu i czarują ludzi. Po prostu brak słów. Więc to tyle. Z kolei w kierunku PLAY słyszałem wiele ciepłych słów od rodzinki. Ich oferty może też nie sa powalające ale jest o niebo lepeiej niż w orange. Mój kolega ma internet na laptopa w PLay i jest bardzo zadowolony. Na orange słuszalem za dużo jobów także bym omijał szerokim łukiem.