Play vs. Plus (25-30zł/miesiąc, dobry zasięg)

"T-Mobile - lekko zagrzmi a już mam zero zasięgu, podczas gry Plus mojej siostry “wszystkie kreski”. weź przykład z siostry i tez przenieś się do Plusa, a co do PLaya to bawi mnie kampania wg której PLay jest najszybciej rozwijającą sie siecią w Polsce i z zasięgiem w całym metrze, szkoda, że nie miałem zasięgu w niektórych miejscach we własnym mieszkaniu. żenada

zuzga , prawda jest taka że przynajmniej Plus nie może pochwalić się większym zasięgiem od Play:-D.

W teorii play na co najmniej taki zasięg jak plus. W praktyce g prawda tak zwana :^o . Telefony często głupieją przy wybieraniu nadajników przez co często zdarza się, ze w trakcie rozmowy ucieka głos, czy nawet potrafi rozłączyć. Nadajniki plusa, szczególnie w godzinach szczytu zachowują się jakby rozmowy z play’a miały niższy priorytet… czasami zupełnie nie pozwalają na połączenie się. Zasięg jak ktoś wyżej napisał potrafi nawet w domu zgubić. Niby duży, nawet 3g… a kiedy indziej ledwo co… a w czasie rozmowy w ogóle przerywa, bo skacze jak głupi między plusem, a swoimi. Szczytem była sytuacja u mnie na studiach, gdzie korzystałem z telefonu z playa- gdzie w centrum dużego miasta po prostu nie miałem zasięgu, na automacie nie przełączał się pod plusa, ręcznie też wywalał błąd, że nie ma prawa/zablokowana/niedostępna- coś w tym stylu. Mam też internet w iplusie, któy znowu chodził wręcz idealnie, z zasięgiem nie było żadnych problemów, sygnał mocny Więc przez dobry semestr gdzie z iplusa miałem mocny zasięg HSPA+ (czasami zdarzało się, ze urywało tego ‘plusa’… akurat mi to nie robi przy moim limicie prędkości) to z telefonem w playu przy największych mrozach jak debil biegałem po balkonie w poszukiwaniu zasięgu.

Play na swoich nadajnikach działa całkiem przyzwoicie, ale na plusowy roaming bym nie liczył. Raz chodzi, raz nie chodzi.

Co więcej za granicą w roamingu taki problem ani razu nie wystąpił, więc to kwestia rozwiązania zastosowanego u nas.

To znaczy ze masz telefon do niczego. Każdy telefon, nawet stareńka Nokia 5110 (1998 rok?) po wybraniu wymuszania na Plus trzyma zasięg. To co napisałeś to tak jakbyś skarżył na to że niecynkowana blacha gnije.

Sprawa miała się identycznie z innymi telefonami w play znajomych, czy telefonem brata. Sam telefon też był dwukrotnie na gwarancji, był wymieniany przy tym raz na nowy egzemplarz (z innego powodu) i nic się nie zmieniło. No i jak pisałem za granicą problem z zasięgiem nie występuje. Powiedzmy, że ten roaming plusa większość czasu działa ok… ale zdarza sie , że nie działa… i to sytuacje, które przez rok przytrafiły się kilka dobrych razy. I to nie było spowodowane słabym sygnałem, bo sygnał plusa był np. u mnie na stancji bardzo dobry. Po prostu zachowywał się tak jakby żadnego roamingu nie było, tak jak nie chciał się połączyć z orange, czy z erą tak nie chciał się łączyć z plusem. Dzwoniłem też w tej sprawie do playa, ale nie potrafili mi pomóc, nie ich infrastruktura, nikt nic nie wie, powinno chodzić, zgłosimy to gdzieś tam. Poza tym teraz zdarza się to zdecydowanie rzadziej niż np. rok temu. Ale jak ktoś trafi tak jak ja, ze nie będzie miał u siebie w domu zasięgu komórki to raczej na teksty o playu mającym zasięg ‘niegorszy od plusa’ będzie reagował wybuchem śmiechu.

W każdym razie Nokia 5110, 6110, 1200, 6020, 6021, E50 oraz LG Cookie i Samsung i5800 są ok. Te 3 ostatnie działają normalnie, E50 potrafił się przyciąć przy przełączaniu, ale on to generalnie był cały przycięty.

Znajomi i ich rodziny mają np. jakiś LG podobny do Cookie ale nowszy, jakiś 4 letni SE (jakby K750 ale szerszy), Nokia podobna do 3120 - one są ustawione na auto i chodzą. Pozostali nie wiem jakie mają telefony z Playem.

Ma ktoś jeszcze kłopoty z wymuszonym lub automatycznym roamingiem Plusa? Na jakich telefonach?

PS. Udanego wybuchu :smiley:

Ja mam SE C902. Brat na nokii (chyba, wszystkie tak samo wyglądają ;p) 6220 classic też ma tego typu przygody. Znajomy posiadacz N E52 jakoś rok temu był na tyle niezadowolony z zasięgu playa, że zerwał umowę 2 miesiące po podpisaniu i się z nimi sądził, że się nie wywiązywali z niej, czy jakoś tak… i przeszedł do plusa, od tej pory nie narzeka jakoś.

Ja mam playa, prawdopodobnie przy nim zostanę, bo ofertę mają dobrą, tanio telefony dają, ale nie ma co się oszukiwać- zasięg absolutnie nie jest tu mocną stroną.

To tak miałem na Nokii 1200 na Mobilking - a myślałem że to problem z telefonem w tej sieci. Ale działo się tak tylko przy burzy która była w okolicy a nie “gdzieś tam…”

Tanio? Mi w styczniu chcieli wcisnąć Nokię C6 w Mixturze 30zł/40mies (przedłużenie umowy) za 400zł, po długich negocjacjach wybrałem Wave533 za 150zł. Tanie telefony się już w PLAY skończyły.

dokładnie tak jak ktoś napisał, że play działa na nadajnikach plusa, ale zasięg pozostawia i tak dużo do życzenia, widzę różnice bo chcoiaż jestem od lat w plusie, mój narzeczony ma w playu i nie mam zawsze takiego samego zasięgu. a to raczej nie jest winą telefonu

Jeny same bzdury piszecie co niektórzy.Strony by zabrakło żeby zacytować.

Nie ma kompletnie żadnej reguły która sieć ma najlepszy zasięg,w jednym miejscu będzie taka,w drugim inna.

Play ma akurat najgorszy zasięg i ograniczoną szybkość.

Najlepszym rozwiązaniem jeśli masz modem/telefon bez simlocka,kup najtańsze startery i przetestuj,lub idź do salonu i weź na próbę na testa modem.Play daje za darmo do testu,nie wiem jak inne sieci.

Idź do Orange! =D>

Play nie może mieć najgorszego zasięgu gdyż ma swoje nadajniki + korzysta z nadajników plusa.

Play ma najlepszy zasięg bo korzysta z 3 anten nadajników zasięgu :slight_smile:

  • Play

  • Plus

  • Orange

http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/pomoc_techniczna/roaming-krajowy-faq/index.html

http://www.blogplay.pl/?p=9419

http://komorkomania.pl/2011/11/25/nadajniki-wlasne-i-plusa-to-zbyt-malo-orange-wzmocni-siec-playa

działają wszystkie 3 nadajniki bo sam mam Play i sprawdzałem :slight_smile:

wybieraj Play oferte jest lepszy niż z Plusa :slight_smile:

Witam , konczy mi się umowa w Play i mam dylemat czy zostać w Play czy wybrac Plusa , do tej pory miałem mixture czyli 30 pln na miesiąc i to mi wystarcza no i tel. Nokia 6300 . Teraz tez chciałbym pozostac przy 30 pln ale chcialbym zmienic tel na nowszy a może nawet na smartfona :oops: .Jest w Plusie Samsung Galaxy mini 2 za 1 pln i 42 doladowania po 30 pln , jak ma opinie ten smartfon ?? a moze ktos mi doradzi w innej sieci na tych warunkach o ktorych napisałem .

Play ma najlepszy zasięg ze wszystkich sieci. To tyle w tym temacie. Czasem nawet za granicą mi jeszcze Play łapało. :wink: Ale i tak przeszedłem do Orange ze względu na atrakcyjne pakiety w POPie, na neta w telefonie, rozmowy i smsy do wszystkich sieci. I najwięcej ludzi ma w Orange.

A jeśli Play to tylko Formuła 4.0, akurat nie długo mam zamiar kupić tą ofertę z telefon, więc będzie w dwóch sieciach.