Player do karty tv (dvb-t)

Ave

Zna ktoś darmowe playery, które obsługują tunery tv i umożliwiałyby oglądanie telewizji cyfrowej?

W opisach programów taka funkcja czasem się nie pojawia, mimo że dany soft to potrafi. A testowanie mnóstwa playerów zajmie trochę czasu i namiesza mi w systemie.

Najbardziej pasowałby mi programik (dla win xp) z możliwością nagrywania i robienia zrzutów ekranu.

Na razie znalazłem kilka:

A) splash lite ma przejrzyste opcje i ładny interfejs, ale jego wady to: 1. większe obciążenie procesora (30-40%), gdy vlc ma tylko 15-20%; 2. niewygodne przełączanie programów - da się tylko po kolei w przód i do tyłu, co przy kilkunastu programach jest kiepskim rozwiązaniem

B) vlc (v. 1.1) mi pasuje, ale: 1. czasem zdarza mu się zwiecha i wtedy potrzebny jest restart kompa, żeby działał poprawnie; 2. czasem pojawiają się jakieś zakłócenia obrazu (“skaczące” falowanie), to chyba wpływ zakłóceń sygnału albo coś z kodekiem, pomaga przełączenie na inny program i powrót; 3. nowa wersja 2.0 coś mi nie działa

C) progDVB – używałem go na początku podczas testowania karty, zrezygnowałem na rzecz vlc, chyba wrócę do niego zobaczyć co mi tam nie pasowało; pewną niedogodnością jest dobór kodeków audio/wideo - w opcjach można je zmieniać, ale wtedy zmienia się głośność dźwięku albo nie ma go wcale, podobnie z jakością obrazu (a kodeki w systemie raz są a raz znikają, gdy się coś instaluje)

ja korzystam z Windows Media Center pod win7 a czemu? Bo wykorzystuje w pełni moc grafiki przy małych zasobach procka.

Testowałem parę programów i przypadł mi najbardziej jeszcze płatny DVBViewer, lecz on korzysta dużo z procka wiec głównym playerem do tv jest u mnie WMC.

W dodatku mam cofanie, pauzowanie, przewijanie bez zbędnego włączania funkcji czasowego przesunięcia jak to jest w DVBViewer i pilocik działa