Playstation 2 - warto zakupić jeszcze?

Witam,

za miesiąc mam urodziny i zastanawiam się czy warto zakupić jeszcze Playstation 2?

To zależy od tego ile masz kasy.

Gierki na PS2 są 3razy tańsze niż na PS3, i łatwo je kupić od innych, którzy już gierki poprzechodzili i je sprzedają.

I druga sprawa to taka czy masz dobry telewizor/monitor. Jak nie jest zbyt dobry to nie ma sensu inwestować w lepszą konsolę.

Ale co ja Ci będę pisał. Ja mam PS2 i w ogóle z niego nie korzystam, tylko z mojego PC, które wg mnie przebijają wszystkie konsole. Jedyną jego wadą jest to, że trzeba się umieć nim posługiwać, a ile zabawy jak coś przestanie działać :slight_smile:

Polecam Xklocka nie są takie drogie, masz lepsze gry + live : D

Są tam jakieś tytuły, w które będziesz grał? Przyda ci się? Będziesz używać?

Często zanim cos kupię, to sobie robię właśnie takie porównanie - kupiłem wiele sprzętu, który mam, a nie używam :slight_smile:

Z telewizorem to różnie. W salonie mam TV LCD LG 32" gdzie raczej będę grał sporadycznie, a w swoim pokoju mam TV LCD Technika 15" gdzie będę grał częściej. A jak wygląda właśnie grafika PS2 na telewizorach LCD?

Nie ma sensu grać na LCD powyżej 32". 22" wystarczy. Ogólnie polecam zakup PS2. Gry są teraz tanie, konsola też, grafika zadowalająca. Myślę że jeśli kogoś nie stać na PS3 to PS2 będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli lubisz gry platformowe/strzelanki to polecam ci serie Jak and Daxter (szczególnie Jak 2) oraz Ratchet & Clank. Coś sportowego - Tony Hawk’s American Wasteland.

A waszym zdaniem warto kupić nową w sklepie, czy używaną na Allegro?

Ja polecałbym Ci zakup Playstation 2 ale nową. Konsola to sprzęt, a na allegro jest dużo oszustów lub konsol, które są uszkodzone lub lasery tak zużyte, że padają. A to był główny problem starszych grubszych wersji PS 2 (nie slim). Oczywiście nie wszyscy sprzedają badziewie, ale wiesz jak jest na allegro. Chyba, że od znajomego. Nowe PS2 slim kupisz w hipermarkecie za 389 zł (np. RTV Euro AGD - lub - Media Markt z grą za 449 zł lub memorką). Wydatek nie duży. A gry nie musisz kupować nowe - na allegro kupisz bardzo tanio gry. A nowe są też taniutkie np. 39 zł więc to naprawdę nie dużo.

A jaki masz cel zakupu PS 2 - grafika czy ogólnie gry (pod względem grywalności, fabuły i dawnej popularności) ? Bo jeśli liczysz na dobrą grafikę jak w filmach itp. to musisz kupić PS 3 lub X360. PS2 to stary sprzęt mający 10lat. Tyle, że nadal w sprzedaży.

Ja często kupuję na allegro gry do mojej konsoli Nintendo Gamecube i gry zawsze działają mimo, że są używane. Nigdy się nie zawiodłem i oby się tak nie stało :slight_smile: