Playstation 3 czy Xbox 360 - Co warto wybrać

Cześć

O napisanie posta poprosił Mnie kolega z Angli.

Chce kupić Xbox 360 ale zastanawia się czy czasem nie warto poczekać do Czerwa (* premiera w UK ) i wziąść Playstation 3. Jak myślicie czy oby dwie konsole są do siebie zbliżone parametrami. I co waszym zdaniem warto wziąść ?

Pozdrawiam

  • Łukasz

Myślę iż na razie nie ma co dyskutować na temat porównania tych dwóch konsol.

360-siątka już wyszła i nie zachwyca nikogo - przynajmniej w moim odczuciu.

PS3 ma wyjść w listopadzie (przewidywana premiera: cały świat, ale pewnie i tak nie będzie. Do Europy konsola trafi na gwiazdkę ale początek 2007)

Konsole są zbliżone do siebie parametrami, z przewagą konsoli SONY.

Ja również zastanawiałem się nad kupnem xbox 360 (obecnie w domku mam PSX, PS2, dreamcasta i GC - dwie ostatnie porzyczone na wielkanoc ;] )

i jednak wybiorę PS3.

Nie mam zamiary grać w kolejne wersje PC gier i ich konwersje. Ponadto 360 ma słaby support ze strony japońskich wydawców a Ci jak wiadomo robią najlepsze gry na konsole.

Uważam, iż podobnie jak kilka lat wcześniej PlayStation 3 to jedyne słuszne wyjście jeśli chce się pograć w ciekawe i innowacyjne gry, jak również i hity,

:slight_smile:

Powiem Mu żeby się wstrzymał z kupnem Xboxa 360 i zaczekał na PS3.

tak przy okazji:

http://www.ps2nfo.com/news/PlayStation_3_Design.jpg

Zdecydowanie srebna :slight_smile:

Piękne cudo. Ale trzeba będzie do tego kupićTV o odpowiednich parametrach i wielkości.

Na Xboxie można oglądać filmy i wrzucać na twardy dysk gierki. Z tego co wiem PS3 takiej funkcji nie ma.

nawet na ps2 mozna to robic.

Ale PS 2 nie ma twardego dysku :stuck_out_tongue:

achhh… czarna jest piękna :o

Nie jestem zbyt obeznany w konsolach, ale od kumpla (maniak jak diabli!) słyszałem, że PS3 będzie kosztować naprawdę dużo, o wiele wiele więcej niż np. ps2 w dniu premiery

Chyba że się już taki ma 8)

Można dokupić

Nie do końca wiadomo. Wszystko będzie wiadomo w maju po E3 expo.

Jedni mówią iż PS3 nie będzie miała dysku twardego, inni żę będzie dysk 60GB z zainstalowaną dystrybucją linuxa stworzoną specjalnie dla PS3. Samo Sony nie raz mówiła w wywiadach iż poważnie myśli nad tą drugą opcją. A jeśli będzie to prawdą to nie ma jakiegoś znacznego problemu do odtwarzania filmów. Zresztą najwyżej dokupi się dysk osobno.

PS2 w dniu premiery w Polsce kosztowało 2799zł. Dla porównania cena za oceanem 499$ po czym szybko spadła na 399$.

Przewidywana cena PS3 przez analityków którzy się tym zajmują mówią o 599$. Konsola nie ma blokady regional więc będzie można imporcik z USA lub Azji (bo w Polsce w dniu premiery konsola bedzie pewnie kosztować ponad 700$)

to nie lepiej za taką cenę sobie zrobić porządny upgrade komputera? :mrgreen:

może i warto ale na PC nie pograsz w wiele świetnych gier któe powstały na konsole. A ponadto jakbym miał za dwa lata znowu robic upgrate to :x

A inna sprawa że mam dość co chwila przycinających się gier, łatek, zwiechów wina itp.

Zdecydowanie do gier proponuję konsole, a PS3… PS3 będzie konsolą ze wszystkimi funkcjami PC (choćby jak nie było w standardzie tego dysku to zawsze można dokupić).

A i nie jedni się znajdą co odpalą na niej gry z PC 8)

to odpal Enemy Territory :twisted: hehe

i na odwrót :stuck_out_tongue:

nie zapominajcie o grafice… a jak jeszcze telewizor obsługuje HDTV to już w ogóle kosmos

* :slight_smile:

żebyś się jeszcze nie zdziwił. Tzn. nie mówię że ja odpalę tylko ktoś inny.

:twisted: :twisted: :twisted:

Witheld nie reklamuj strony w podpisie :hahaha:

Przeszadza Ci coś ?

Nie reklamuje innej strony tylko portal na którym jesteśmy :mrgreen: