Plazma czy LCD?

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu TV. Posiadam do dyspozycji ok. 3 tys. zł.

TV będzie stał w pokoju ok. 20 m2 - odległość ok 3 - 3,5 metra; głównie będą oglądane programy kablówki i DVD (Divix).

Proszę o rade co wybrać LCD czy plazme, interesuje mnie 37". Wiem, ze za tą kwotę nie kupię LCD z FullHD więc do wyboru mam LCD z HD Ready lub plazmę (Panasonica). Co wybrać?

Ja ma ten TV http://www.agito.pl/telewizory_lcd/lg_37_lcd_scarlet_37lg6000.360.330521.html jestem z niego zadowolony. DVD spoko się na nim ogląda lecz widać już iż ten format się po mału kończy. Obraz z kompa też niczego sobie. Jedynie nie wiem jak wygląda na nim sprawa kablówki i ogólnie telewizji. Bo nigyd nie podłączałem jej - służy jako panel wyświetlający oraz z Xbox-a 360 i Wii.

ps. DiviX nawet najlepszej jakości - mega wypaśny DVD Rip wygląda źle. Nawet bardzo źle.

już za 2,5 kupisz LCD - 37" na ten pokój wystarczające i o dobrych parametrach a najlepszy miesiąc na zakupy to koniec roku wtedy są największe przeceny bo wchodzą nowe modele i możesz kupić sprzęt jeszcze taniej i o lepszych parametrach , jeśli ci się nie spieszy to poczekaj do końca roku i wtedy ruszyć na zakupy.

Do kablówki i Divix’ ów TV HD Ready będzie jak najbardziej odpowiedni. Na Full HD obraz byłby wyraźnie gorszej jakości.

Jeżeli chodzi o jakość polecam plazmę.

Zajrzyj tutaj http://hdtvpolska.com/. Naprawdę dużo możesz się dowiedzieć w interesującym cię temacie na tym portalu. Pozdrawiam.

polecam plazmę Panasonica. Sam mam taką i jestem w pełni zadowolony jeśli chodzi o jakość obrazu.

A jaki model masz. Ja noszę się z zamiarem Panasonic TH-37PV8 może ktoś coś o tym TV powiedzieć? Czy pozniej na nim HD bedzie odbieralo OK?

Odpada, dlaczego? Popatrz na rozdziałkę tego TV (1024 x 720)

Na takiej rozdziałce pixeloza będzie widoczna jak nie wiem co… :?

Plazma… to nie jest inwestycja długoterminowa. Plazma ma tą wadę w stosunku do LCD, że z czasem się “wyżarza” i traci na jakości. Dlatego nigdy nie wziąłbym plazmy. LCD tej wady nie posiada.

Plazma jest gorsza bo szybciej idzie do śmietnika w porówaniu do LCD, bierze 2x prądu i LCD jest dużo lepsze :stuck_out_tongue:

a z resztą ja na swoim monitorze (wide 20’ max 1680x1050) jak włącze 1366x768 (czy jakoś tak) to normalnie obraz jest do bani… na 1440x900 jeszcze ujdzie ale ten 1366x768 to jest te całe HD Ready… na 20’ jest strasznie ale wyobrażam sobie to na 30 calowym LCD :expressionless: masakra :confused:

Hehe, klopas… a np. kąty widzenia? Kontrast? Czemu o tym nie napisałeś :stuck_out_tongue:

ale ja mówie o pixelozie! jakbym miał brać taki TV to bym go za często nie oglądał :smiley:

a może Samsung LE40A656 ? Bys troche dopłacił ale myśle że się opłaca :smiley:

Zdecydowałem sie jednak na plazme Panasonica TH-37PV8. Jestem jak na razie bardzo zadowolony.

Obraz zdecydowanie lepszy niż z LCD (miałem okazje porównać w sklepie przy ustawieniach fabrycznych).

Co do zużycia prądu to faktycznie 235W to niemało ale warto - obraz naprawdę dobry.

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym sprzedawcą RTV i powiedział, że teraz jest bum na LCD stąd tylu producentów i tak duża oferta w porówaniu z plazmą. Plazma jest droższa w produkcji dlatego sprzedawane sa niemal po kosztach aby dorownac cenowo LCD. Poza tym krążą mity o plazmach, które faktycznie występowały kiedyś natomiast obecnie nie mają racji bytu - typu wypalanie sie obrazu, czy pozostalości znaków przy dluzszym ogladaniu. I faktycznie mialm wlaczony przez 5 godzin jeden kanal i po przelaczeniu na inny nie bylo znaku poprzedniego - zatem mit.

Producent daje gwarancje na żywotność ekranu 100.00 godzin. zatem przy ogladaniu średnio max 8h to rocznie będzie około 3000 czyli żywotnośc na ponad 30 lat - mało?

Tak jak mówił przedmówca, polecam hdtvpolska.com

Powiedziałeś, że za 3 tys. nie kupisz full hd 37".

kupiłem tydzień temu Samsunga LE37A656 za niecałe 3100 i jestem zadowolony:-)

boczi , wiesz co dobre również mam Samsunga LCD 32" HD Ready. Samsungi to jedne z lepszych TV obecnie.