Pliczek bat do robienia cichego formatu


(radiator) #1

witam

potrzebuje napisac pliczek bat po kliknieciu ktorego moglbym bez zatwierdzania tak.nie formatywac ostatnia partycje na ktorej uzytkownicy przez caly dzien opracy wrzucaja tymaczasowe dokuemty. pliki a ktore po calym dniu musze kasowac recznie a tak bym sobie taki pliczek dodal do harmonogramu i po sprawie. jaka tresc takieg pliczku?

dzieki


(Gina Gina) #2

Pod jakim systemem ??


(radiator) #3

najchetnej pod 98 i xp


(Danielm86) #4

a może takie coś

deltree y/ x:\TEN Folder*.*

x - literka tego dysku


(radiator) #5

cos nie dziala. a poza tym pasuje mi zrobic formata a nie kasowanie

dzieki


(Ironside) #6

W jednej z moich ulubionych książek p. Janusza Markiewicza "DOS w twoim komputerze" (Copyright by CROMA Wrocław 1994) w opisie polecenia FORMAT autor pisze coś takiego:

"Uwaga: tego nie znajdziemy w dokumentacji! Jeżeli denerwuje nas ciągłe odpowiadanie na pytania "Czy jesteś pewien?" możemy użyć nieudokumentowanego przełącznika /AUTOTEST, np

format a: /autotest"- koniec cytatu

Proszę spróbować i dać odpowidź na forum. Ja nigdy nie używałem, nie posiadam już stacji dyskietek aby sprawdzić a partycji nie poświęcę :slight_smile:

Słyszałem jeszcze kiedyś o przełączniku /AUTO dla tej komendy - pozostawiam do przetestowania przez dociekliwych.

Skoro jesteśbardziej zainteresowany formatowaniem niżkasowaniem to może zainteresuje cię jeszcze przełącznik /U - formatowanie bezwarunkowe (ciekawe czy działa pd XP?) Użycie tego parametu powodowało pod DOSem całkowite wymazanie informacji bez możliwości ich późniejszego odzyskania poleceniem unformat - ale to stare dzieje :slight_smile:

Polecenie DELTREE służy do usuwania całych katalogów wraz ze wszystkimi podkatalogami i plikami, niezależnie od ich atrybutów (również Hidden, System i ReadOnly) - nie ma więc sensu pisać *.*

Składnia polecenia:

DELTREE [/Y] [d]path [d]path...]

Znaczenie parametrów:

d:path - dysk i katalog, który ma być usunięty

/Y - parametr tenpowoduje że system usuwa katalog z zawartością bez opczekiwania na potwierdznie decyzji

Przykład:

deltree /y c:\temp