Pliczek bat do robienia cichego formatu

witam

potrzebuje napisac pliczek bat po kliknieciu ktorego moglbym bez zatwierdzania tak.nie formatywac ostatnia partycje na ktorej uzytkownicy przez caly dzien opracy wrzucaja tymaczasowe dokuemty. pliki a ktore po calym dniu musze kasowac recznie a tak bym sobie taki pliczek dodal do harmonogramu i po sprawie. jaka tresc takieg pliczku?

dzieki

Pod jakim systemem ??

najchetnej pod 98 i xp

a może takie coś

deltree y/ x:\TEN Folder*.*

x - literka tego dysku

cos nie dziala. a poza tym pasuje mi zrobic formata a nie kasowanie

dzieki

W jednej z moich ulubionych książek p. Janusza Markiewicza “DOS w twoim komputerze” (Copyright by CROMA Wrocław 1994) w opisie polecenia FORMAT autor pisze coś takiego:

"Uwaga: tego nie znajdziemy w dokumentacji! Jeżeli denerwuje nas ciągłe odpowiadanie na pytania “Czy jesteś pewien?” możemy użyć nieudokumentowanego przełącznika /AUTOTEST, np

format a: /autotest"- koniec cytatu

Proszę spróbować i dać odpowidź na forum. Ja nigdy nie używałem, nie posiadam już stacji dyskietek aby sprawdzić a partycji nie poświęcę :slight_smile:

Słyszałem jeszcze kiedyś o przełączniku /AUTO dla tej komendy - pozostawiam do przetestowania przez dociekliwych.

Skoro jesteśbardziej zainteresowany formatowaniem niżkasowaniem to może zainteresuje cię jeszcze przełącznik /U - formatowanie bezwarunkowe (ciekawe czy działa pd XP?) Użycie tego parametu powodowało pod DOSem całkowite wymazanie informacji bez możliwości ich późniejszego odzyskania poleceniem unformat - ale to stare dzieje :slight_smile:

Polecenie DELTREE służy do usuwania całych katalogów wraz ze wszystkimi podkatalogami i plikami, niezależnie od ich atrybutów (również Hidden, System i ReadOnly) - nie ma więc sensu pisać *.*

Składnia polecenia:

DELTREE [/Y] [d]path [d]path…]

Znaczenie parametrów:

d:path - dysk i katalog, który ma być usunięty

/Y - parametr tenpowoduje że system usuwa katalog z zawartością bez opczekiwania na potwierdznie decyzji

Przykład:

deltree /y c:\temp