Plik d3dx9_32.dll

Po zainstalowaniu dema Shrek 3 wyskakuje inf. “Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_32.dll…” Wiem już skąd ściągnąć ten plik i rozpakować go, ale na żadnym forum nie znalazłem informacji, gdzie go skopiować. Syn mi suszy głowę, a boję się, że z pełną wersją może być tak samo. W C:\WINDOWS\system 32 znalazłem tylko plik d3d.dll, ale może trzeba jeszcze w inne miejsca kopiować ten brakujący plik.

Mam Windows XP Home z SP2.

Za pomoc będę wdzięczny bo to moje pierwsze kroki w rozwiązywaniu takich problemów.

Instalacja najnowszego DirectX 9.0c lub po prostu jak wiesz skąd pobrać plik to skopiuj go do X:\WINDOWS\system 32

Wpisz w googlach “pliki .dll” a wyświetli Ci się strona z wszystkimi plikami *dll i zastosuj się do tego co powiedział Alfonso

Ja też miałem zainstalowanego DX9, ale nie działało…

-Zainstalowałem najnowszego DirectX9,c i działa. :mrgreen:

Dokładniej, wgrałem to:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=36&id=147

Serdeczne dzięki za wszystkie porady. Działania zakończyły się pełnum sukcesem. Po ściągnięciu brakującego pliku, rozpakowaniu go i wklejeniu do …system32, gierka ruszyła bez problemu. Syn gra zadowolony, a człowiek uczy się przez całe życie. Myślę,że temat można zamknąć.

Ja tylko do tematu dodam, że jak ktoś ma DirectX 9.0c to nie oznacza, że ma najnowszą wersję. Dlatego polecam instalator webowy z vortalu. Właśnie te kilka dodatkowych plików dodanych już po wyjściu DX9c znajduje się w tych aktualizacjach (ten plik z tematu również).

Przepraszam, przepatrzyłem cały folder system32 i nie znalazłem plikud3d.dll czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie go mogę znaleźć ? mam Windows XP Professional :frowning: