Plik d3dx9_32.dll


(Jendrzej) #1

Po zainstalowaniu dema Shrek 3 wyskakuje inf. "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_32.dll..." Wiem już skąd ściągnąć ten plik i rozpakować go, ale na żadnym forum nie znalazłem informacji, gdzie go skopiować. Syn mi suszy głowę, a boję się, że z pełną wersją może być tak samo. W C:\WINDOWS\system 32 znalazłem tylko plik d3d.dll, ale może trzeba jeszcze w inne miejsca kopiować ten brakujący plik.

Mam Windows XP Home z SP2.

Za pomoc będę wdzięczny bo to moje pierwsze kroki w rozwiązywaniu takich problemów.


(Ktosio) #2

.


(Lukasz 01) #3

Instalacja najnowszego DirectX 9.0c lub po prostu jak wiesz skąd pobrać plik to skopiuj go do X:\WINDOWS\system 32


(Marunde) #4

Wpisz w googlach "pliki .dll" a wyświetli Ci się strona z wszystkimi plikami *dll i zastosuj się do tego co powiedział Alfonso


(walker123) #5

Ja też miałem zainstalowanego DX9, ale nie działało...

-Zainstalowałem najnowszego DirectX9,c i działa. :mrgreen:

Dokładniej, wgrałem to:


(Ktosio) #6

.


(Jendrzej) #7

Serdeczne dzięki za wszystkie porady. Działania zakończyły się pełnum sukcesem. Po ściągnięciu brakującego pliku, rozpakowaniu go i wklejeniu do ...system32, gierka ruszyła bez problemu. Syn gra zadowolony, a człowiek uczy się przez całe życie. Myślę,że temat można zamknąć.


(Skiff) #8

Ja tylko do tematu dodam, że jak ktoś ma DirectX 9.0c to nie oznacza, że ma najnowszą wersję. Dlatego polecam instalator webowy z vortalu. Właśnie te kilka dodatkowych plików dodanych już po wyjściu DX9c znajduje się w tych aktualizacjach (ten plik z tematu również).


(Xtaz) #9

Przepraszam, przepatrzyłem cały folder system32 i nie znalazłem plikud3d.dll czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie go mogę znaleźć ? mam Windows XP Professional :frowning: