Plik na MP3

Mam ogólny plik zgrany na dysk /na nim piosenka/ chciałem go przekonwertować na dźwięk w formacie MP3 w programie cdex_151 ale nie daję rady /instrukcja w jęz.angielskim/.

Potem chciałem go zgrać na pendraka i ottworzyć to w kinie domowym. Mam wejście.

Co to jest ogólny plik? Plik bez rozszerzenia? Spróbuj dopisać rozszerzenie przez zmienianę nazwy.

Ogólny plik --aby go otworzyć muszę określić program np. Media Player a w jego właściwościach przy -/typ pliku- pisze plik/ i nic więcej. Dlatego kino dom. nie może go odczytać. Jak dopisać rozszerzenie przez zmianę nazwy?

np. Total Commanderem klikasz i dopisujesz .mp3 :smiley: Nie wiem czy zadziała…

Jak przerobić plik audio\mpeg3 na plik który po kliknięciu automatycznie się otworzy w Media Playerze.

Ściągasz darmowe Audacity (koniecznie z kodekiem lame), wczytaj do niego dany plik, wybierz zapisz jako, rozszerzenie MP3, wybierz bit rate i to tyle.

Mając taki “ogólny plik” klikasz właściwości tego “ogólnego pliku” i tam gdzie masz nazwę pliku dopisujesz rozszerzenie .mp3 (jeśli z tego pliku chcesz zrobić plik mp3) lub .wma (jeśli z tego pliku chcesz zrobić plik wma) i klikasz enter - tym sposobem ten “ogólny plik” powinien przemienić się w plik mp3 lub wma - :wink:

To że zmienisz w właściwościach odtwarzacz przyniesie tylko taki skutek, że na komputerze pliki mp3/wma będzie odtwarzał ten odtwarzacz, który wtedy wybierzesz, a nie to, że zmieni się typ pliku. Zmiana odtwarzacza jest metodą na twoje kolejne pytanie:

Natomiast, jeśli już masz plik np. mp3, a chciałbyś zamienić go w plik np. wma, to musisz użyć już jakiegoś konwertera plików audio np. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2801&FormatFactory+1.65, bo ta metoda zmiany “ogólnego pliku” poprzez dopisanie rozszerzenia już nie zadziała, gdyż mając już określony rodzaj pliku zmieni się wtedy tylko nazwa, a nie typ pliku.

Wypróbowałem poradę Phenoma. Udało się,dzięki. pozdrawiam

Spróbuję z poradą Kris-isa