Plik PowerPoint w wersji Office 2007


(Ccx) #1

Mam szybkie pytanie. Czy plik prezentacji zrobiony w PowerPoincie z Office 2007 będzie prawidłowo odczytywany w starszych wersjach Office? Nie będzie żadnych różnić? To dla mnie bardzo ważne, aby właśnie na starszych wersjach nie było różnicy.

Z góry dzięki za odp.


(Kefas) #2

Plik prezentacji PowerPoint 2007 ma inne rozszerzenie niż w poprzednich wersjach.

Możesz albo zapisać prezentację do pliku kompatybilnego ze starszymi wersjami albo pobrać i doinstalować dodatek "Pakiet zgodności formatu plików..." który pozwala odczytywać prezentacje z PowerPoint`a 2007 na poprzednich wersjach Office.: http://www.microsoft.com/poland/office/default.mspx


(system) #3

Nie jeśli zapiszesz plik PP w pliku formacie 2007 (czyli z "x" na końcu) to PP 2000 nie da rady, chyba że będzie zainstalowany dodatek konwertujący od MS. Ale i to nie daje gwarancji.

Zapisz PP jako PowerPoint 97-2003. plik wynikowy będzie większy, ale się otworzy.

I o to chodzi, że pliki są niekompatybilne bo .... to zmusza do kupna nowszych wersji od MS. I biznes się kręci


(Venger) #4

Róznie może być To zależy od tego jak prezentacja jest robiona.

PP 2007 ma możliwość zapisu w formacie starszym ale przy zapisie wyświetla komunikat, że niektóre elementy (jeżeli są) mogą być nieedytowalne w starszym programie (np. jakieś fikuśne obranowania zdjęć).

Generalnie większych problemów nie ma ale .....

Pamiętaj też że prezentacja to również inne elementy (czcionki, obiekty osadzone np filmy, dźwięki itp). Warto korzystać z opcji Publikuj - Spakuj na CD i zapisywać w jakimś folderze. Dzięki temu wszystkie zewnętrzne elementy razem z prezentacją PP2007 przerzuci do jednego folderu. Zresztą prezentację zapisze właśnie w starszym formacie i dorzuci programik do jej oglądania (nie musi być na komputerze docelowym PowerPoint zainstalowany).


(fiesta) #5

Mike_PL tak jak wspomnieli przedmówcy można zapisać w formacie ppt czy pps ale efekty nowe których nie ma w starszych wersjach po prostu nie beda działać.

Reszta będzie wszystko OK.

8)