Plik powodujący blue screen


(Chaos Architecture) #1

Witajcie

Od jakiegoś czasu mam problemy z kompem - tzn. blue screeny. Zainstalowałem debbugera i załadowałem do niego pliczek minidumpa po ostatnim takim zwisie. Program po analizie podał, że przyczyną może być plik CLASSPNP.SYS. Mieści sie on w 2 miejscach:

  1. c:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\

  2. c:\WINDOWS\system32\drivers\

Wie ktoś za co ten plik odpowiada? Jak go ewentualnie naprawić jeśli faktycznie to on jest odpowedzialny za całe to zamieszanie?

Mój system to Win XP Pro z SP2.

Jeśli byłby ktoś dobry to może podesłałby mi (zdrowy) ten pliczek mailem (jego waga to 48 kilo). Tutaj http://img358.imageshack.us/my.php?image=okno0ti.png możecie znaleść jego dokładną wersję (screen).

Poradźcie co z tym zrobić, bo te blue screeny juz mnie dobijają :evil:


(zagorskid) #2

Masz ten pliczek (mój ma 49kB i jest tylko w ServicePackFiles - nie ma go w system32).

http://www.zagorskid.cba.pl/class.rar


(Chaos Architecture) #3

Dzięki za pliczek :slight_smile: A nie masz problemów z restartami czy blue screenami ?


(zagorskid) #4

Absolutnie nie :roll: :wink:

Od zainstalowania system mi się jeszcze ani razu nie zawiesił :smiley: (a było to… hmmm… z pół roku temu?)


(Chaos Architecture) #5

Ehhhh…zdaje się, że juz się system kompletnie sypie. Znów kolejny blue screen… Tym razem debugger wskazał plik WANARP.SYS. I co najciekawsze to mieści sie on w takich samych dwóch miejscach co CLASSPNP.SYS.

Da się to jakoś naprawić bez reinstala?


(zagorskid) #6

Spróbuj naprawić system z płyty.

Startujesz z płytki xp i postępujesz tak jak przy świeżej instaacji, tylko wybierasz opcję “Napraw” oznaczoną literką R. Zrób najpierw jednak kopię zapasową ważnych danych na wszelki wypadek :roll:


(Chaos Architecture) #7

Wiem, że jest tak opcja, tylko że ja mam zainstalowanego SP2 oraz większość poźniejszych łat, a moja płytka z windą nie jest zintegrowana z SP2 więc chyba nie da się zrobic tak jak mówisz.

Sprubuje jeszcze z jednej możliwości - znalazłem stronkę, z której mozna pobrać różne pojedyńcze pliki systemowe, jeśli będa blue screeny i debuger będzie wskazywał kolejne pliki będe je zamieniał na nowe, być może to coś pomoże.


(JNJN) #8

I po co tyle zabawy - nie prościej zgrać dane,zintegrować XP z SP2 i postawić świeży system - warto sprawdzić wcześniej kompa dokładnie,pamięć i dysk i inne.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048