Plik VXD pomocy co robić?


(Kamil0906) #1

Witam, w momencie jak komputer się zawiesił. Nie pozostało mi nic innego, jak wcisnąć RESET. I tu zaczął się mój problem.

pojawił się komunikat:

"Podczas inicjalizacji urządzenia VXD:

Błąd ochrony systemu Windows. Należy ponownie uruchomić komputer.

Naciśnij jakiś klawisz, aby kontynuować…"

Po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza nic się nie działo. Nacisnęłam POWER. Uruchomiłam jeszcze raz komputer. Wyskoczyło menu, z którego wybrałam Tryb awaryjny. Windows jakby chciał się uruchomić (ekran z logo), a po chwili wyskoczył ten sam błąd z VXD. Windows nie wchodzi. Czytałem o programie setupcor ale na płycie instalacyjnej go niema zainstalowany system to win 98

Co mam robić? Proszę o pomoc.


(Danielderen) #2

z win98 trzxeba uważać miałem tak na starym kompie ale przeważnie jak coś nowego zainstalowałem

czasami pomagało wciśniecie klawisza i system szedł dalej

ale czasami trzeba było naprawić system z płyty


(Kamil0906) #3

jak naprawić system z płyty jakieś wskazówki.


(El Presidento) #4

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … owforum=78


(Kamil0906) #5

dzięki za link prosze tylko o nik autora którego temat masz na myśli ponieważ jestem laikiem i nie wiem który temat powiazać z przedstawionym problemem.

Proszę o wszelakie wskazówki rano się do nich zastosuję i powiadomię o ich wynikach licząc na pomoc pozdrawiam.


(wieszak) #6

Zenek Rolnik podałeś linka koledze i co z niego wynikło ? :?

Miałem ostatnio podobny problem tyle tylko , że ja wywaliłm pliki zainfekowane wirusem i… system się już nie odpalił :lol:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Ale poradziłem sobie wgrywając brakujące pliki ręcznie.Podpiąłem dysk pod innego kompa i skopiowałem z płyty systemowej.Ale poczytaj topik może w tryb awaryjny wejdzie.

Może podczas resetu coś się stało “VxD. Zawiera podklucze dla wszystkich sterowników wirtualnych.”


(Kamil0906) #7

dziekuję za poradę niestety nie ma sznas na pracę w trybie awaryjym. czytałem o programie setupcor.exe ale w windowsie który mam jest to win98 nie ma tego programiku jest chyba od wersji win98se. szukałem plików na vxd na płycie miały być CABach w 47 i 48 niestety niewiem jak je rozpoznać :frowning: zdaję sobiesprawę że win98 to teraz prehistoria i trudno będzie poradzić może jednak ktoś ma pomysł na ten problem.


(Wieho1) #8

http://komputery.katalogi.pl/temat20326

poczytaj to


(Kamil0906) #9

Dziękuję za link próbowałem postępować zgodnie z zaleceniami jednak to nie tam leżała przyczyna pomimo pokazywanych komunikatów. Podczas kopiowania zawartości dysku wyskoczył błąd z kopiowaniem pliku USER.DAT po zmianie nazwy w trybie awaryjnym system “coś” zrobił chyba w rejestrze (przepraszam za kolokwializm jestem laikiem w tych sprawach) i teraz już działa uff, jest mi lżej że problem jest rozwiązany.

Jeszcze raz dziękuję Tym którzy próbowali pomóc.

Pozdrawiam