Plik wymiany

(Yonagold) #1

Witam czy mając 4 GB DDR2 można wyłączyć plik wymiany???

Czy jest to korzystne???

pozdro

(Agatonster) #2

yonagold

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(lazikar) #3

Można. Jest on zbędny.

Czy korzystne??? Sprawdź. Jedno jest pewne na ramie zapis jest szybszy.

(Saeros) #4

Niektóre programy są tak zaprojektowane że używają pliku wymiany, poza tym, kiedyś ten ram "się skończy" w trakcie pracy i plik wymiany się przyda tak czy siak. Odpuść powiedzmy 1-2 GB i ustaw jakiś plik wymiany :slight_smile:

(bo jeśli masz 4 GB RAM to Windows Ci ustawi trzykrotną wartość, a wątpię żeby Twój komp potrzebował 12 GB pagefile.sys :wink: )

(Marjaan) #5

@Saeros

jeżeli ram mu sie "skończy" to zawsze można sobie ściągnąć program Free RAM XP Pro, i wtedy ustawia ile ramu chce se "zwolnić" i jest gicik ;]

(lazikar) #6

W tym przypadku ram sie nie skończy. Przynajmniej nie przez długi czas.

Można ewentualnie zostawić plik wymiany na poziomie ok 200 mb ale ja osobiście sensu nie widzę.

(Dood) #7

co? czy wy znaci m$ a tak wogole czy da sie w xp wylaczyc calkiem swap? chyba nie u mnie "burzy" sie o min 16mb (mam 2gb ram). owszem zalezy do czego yonagold uzywa pc jezeli do worda to ok ale jezeli gra, obrabia video/grafike czy co gorsza planuje miec viste to 4gb skonczy mu sie na przyslowiowym winampie... jak wyzej zrobic z 100-200 mb swapa czy nawet mniej i pobserwowac, no chyba strata 200 mb to niejest jakis powazny ubytk dla kogos kto ma 4gbramu...

(lazikar) #8

dood zacznij pisac po polsku. Inaczej posty będą lecieć do śmietnika.

Co do tematu 16 mb a 2gb swapa to chyba nie ma różnicy.