Plik wymiany

Załóżmy że chcę wydzielić pewien obszar dysku (podczas reinstalacji) na plik wymiany, powiedzmy 1,5gb. Jak sprawić aby system winxp rozpoznawał tą partycję jako właśnie plik wymiany?

mam dysk 80gb i 512ram

a po co tak? troche nie rozumiem Twojego postu. tworzysz partycje 1,5GB

na plik wymiany a system instalujesz na innej partycji. gdy juz zainstalujesz system to klikasz prawym przyciskiem na moj komputer nastepnie==>wlasciwosci==>zaawansowane==>zaawansowane==>zmien==> tak ustawiasz wielkosc pliku wymiany i na jakiej partycji ma sie znajdowac! plik wymiany zrob o wielkosci 768 lub 1024.

Chodzi o przyspieszenie pracy systemu. Nie chcę wydzielać miejsca na istniejącej partycji dla pliku wymiany tylko stworzyć osobną

edit

aha, jeszcze jedno. partycje dla pliku wymiany foratowac w fat16 czy fat32?

a nie mozesz w ntfs? tam chyba musi byc powyzej 2gb zeby mozna bylo w ntfs? ale najlepiej w fat16 jest najszybszy.

scripter kolega kamilszndsfua napisał ci właśnie jak to zrobić nie da się już podczas instalacji powidzieć windosowi na której partycji ma mieć ten plik… zawsze utworzy go tam gdzie został zainstalowany -partycja

ok. w takim razie mam jeszcze 3 pytania.

1 Czy przy…

notebook

procesor- Intel Pentium M Sonoma 1.73GHz

twardy dysk- 80GB

Pamięć- 512RAM DDR2

…warto tworzyć partycję wymiany?

2 Jeśli tak, to czy takie ustawienia są dobre?

partycja wymiany- 1.5GB

plik wymiany- początkowa 768 a max 1536

3 Skoro uważacie że najlepszym rozwiązaniem dla partycji wymiany jest system plików FAT16.

To jak formatować partycje na FAT16, skoro w winxp dostępne jest formatowanie tylko na FAT32 i NTFS?

Po pierwsze zalezy do czego chcesz uzywac komputer. Od tego trzeba zaczac inaczej przydzielenie osobnej partycji dla pliku wymiany mija sie z celem. Wystarczy, ze ustawisz rozmiar poczatkowy na 768 a max 1024 i niech ten plik zostanie na systemowej partycji. Tylko musisz od czasu do czasu zdefragmentowac pagefile.sys aby byl w dobrej kondycji.

Sa rozne teorie na ten temat ale przede wszystkim tworzenie pliku wymiany na osobnej partycji wiaze sie z wykonywaniem zaawansowanych czynnosci na komputerze uzytkownika.

A program do konwersji fat16 to np. PowerQuest Partition Magic

Czyli jak?

To już zwyczajna defragmentacja dysku nie wystarcza?

Ponieważ są różne szkoły na ten temat - zapoznaj się z tym kompedium, gdzie masz szczegółowo omówione alternatywne opcje

http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=22195