Plik z facebooka

Witam!

Dzisiaj u moich znajomych pojawiły się posty z jakimiś linkami wstawione przez jakieś boty. Jeden trafił na moja tablicę i z rozpędzenia kliknąłem w niego. Pobrał się, nazwę miał coś w stylu image.PNG.exe :^o Przeskanowałem go antywirusem, ale on pokazał, że plik jest czysty. Usunąłem go, ale się obawiam, że coś mogło się stać. Antywirus nic nie wykrywa w skanowaniu komputera, ale dla pewności wolę się upewnić. Czy coś mogłem załapać?

Pozdrawiam!

Przypadkowo nie mogłeś go pobrać. Kliknięcie w link do odnośnika exe poprzedzone jest pytaniem się przeglądarki co z danym plikiem zrobić :slight_smile: Jeśli pliku nie odpaliłeś, raczej nic nie nie stało w systemie. Cala zabawa polega na tym co zrobiłeś zanim pobrałeś plik. Zazwyczaj te wredne apki proszą o potwierdzenie czegoś tam i tak dalej. Więc mogło Ci się zagnieździć w przeglądarce. Nie popracujesz, nie dowiesz się czy coś jest nie tak. Dla bezpieczeństwa usunąłbym ustawienia przeglądarki usuwając jej folder z ustawieniami na dysku.

To wyglądało tak:

LOL zdjęcia. Obczaj to http://is.**/Gp**xX lubWyglądasz jak dziwkahttp://jmb.**/10t**

Jak w to wszedłem pisało, że za dwie sekundy rozpocznie się pobieranie i nic nie zdążyłem zrobić i się pobrało samo. Nie wyskoczyło pytanie od przeglądarki. Ale chyba jest wszystko ok, bo innym znajomym cały czas to na tablicy spamuje, a mi na szczęście nic. Pytałem się ich to w to powchodzili =D>

No to w takim razie skrypcik przeforce’ował download w przeglądarce. Ale tak przecież być nie powinno. Powinno wyskoczyć okienko pobierania. Mogę się mylić

Jakby nie było, ten skrypt na bank powciskał na Twoją tablicę jakiś syf. Na pewno. I ukryty dla Ciebie, widoczny dla innych. Sprawdź czy w aplikacjach nie masz nowej pozycji. Na przyszłość radzę zaostrzyć zaufanie dla aplikacji i tak dalej na FB. Nie klikać we wszystko co kojarzy się z erotyką i uważać :slight_smile:

Więc co mamy zgadywać czy coś zostało? Jak chcesz usuwa infekcje lub sprawdzić czy wszystko jest OK obowiązkowo podajesz raportu OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

IMO kwestia ustawień