Plik ze starego systemu - jak odzyskać?

Dziś, miałam robiony nowy system. Ja się na ty mnie znam, ale robił mi to brat cioteczyny ;> No i przed robieniem nowego systemu zgrałam różne pliki, które potrzebuję, na płytę. Niestety, teraz jak już jest wszystko zrobione, to włączam płytę, a na niej jest tylko jakaś połowa pliku, którego bardzo potrzebuję :frowning: Plik ten był zapisany w programie Microsoft Word. Jak można go odzyskać? (ale pisze jeszcze raz, że był on jeszcze w starym systemie). Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Po pierwsze czy nagrywał płytę programem np. nero?

Nie wiesz jaki robił format (szybki, dokładny)? Są małe szanse teraz odzyskać pliki z partycji po instalacji systemu…

Tak, było to robione za pomocą programu Nero. I kurcze nie pamiętam jaki był to format :frowning:

najczęściej robiony jest (o ile mi wiadomo) format szybki u Ciebie brat pewnie też taki zrobił

marcino1104 , “pewnie” to wiesz co się robi?

Zainstaluj Nero i spróbuj wtedy uruchomić płytkę DVD (nieraz nero robi taki format danych na płycie że bez niego nie da się odczytać danych)

Co do formatu… musisz się dowiedzieć jaki to był rodzaj…

lukasz_xd ja nigdzie nie napisałem “pewnie” także odczep się

Nieeee, nie pisałeś pewnie… Już się odczepiamy :x

Skoro pliki były napisane w Microsoft Word, to pewnie mają format *.doc. Spróbuj zainstalować Microsoft Office, i sprawdź czy pliki się pojawiły. Jak nie, może spróbuj włączyć pokazywanie ukrytych plików/folderów.

lukasz_xd ale to było robione na płycie CD-RW.

Dodane 30.01.2009 (Pt) 22:07

loltoFFik hmm ale ten plik, którego potrzebuję, był na starym systemie. Czy to jest jakaś różnica ?

; ) Nawet nie wiesz jak duża ; )

Wiem, że po formacie pliki kompletnie się nie usuwają. Są do tego profesjonalne programy, ale kosztują tyle co średniej klasy komputer :wink: Nie wiem, a raczej wątpie czy da się odzyskać je w “normalny” sposób.

loltoFFik, czyli w takim razie mogę się już poddać z odzyskaniem tego pliku ? :frowning: Kurcze, naprawdę jest on dla mnie bardzo ważny :[

Dodane 31.01.2009 (So) 9:55

loltoFFik, czyli w takim razie mogę się już poddać z odzyskaniem tego pliku ? :frowning: Kurcze, naprawdę jest on dla mnie bardzo ważny :[

Dodane 31.01.2009 (So) 11:00

Jakaś nieznajoma mi osoba na epulsie (jakiś koleś :wink: ) napisał mi, żeby w panelu sterowania wziąść na “przywracanie systemu”.

No to wchodzę w panel sterowania, wydajność i konserwacja i po lewej stronie jest “przywracanie systemu”. Czy to coś da ? A jak na to kliknę, to co właściwie może się stać ?

Poczukaj tutaj czegoś pasującego : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94&filtr=1 Moze da się odzyskać ten pliczek z dysku. Pytanko jeszcze - czy zgrywanie Nero miało opcję weryfikacji kompilacji ? Jeśli tak to, co pokazało? Wg mnie b. mało prawdopodobne, aby Nero zgrał tyllko połowę pliku, który potem daje się normalnie otworzyć - może był zjechany już przed zapisem ?

Woldy, nie wiem może coś tam rzeczywiście przez przypadek sama skasowałam, ale nie wiem. A czy jeśli ściągnę jakiś program, to czy da on radę odzyskać plik ze starego systemu? A w ogóle to kurcze nie znam angielskiego :frowning:

http://www.instalki.pl/programy/downloa … ie_danych/ spróbuj może coś z tego w wersji po polsku.

Dodane 31.01.2009 (So) 16:57

Wiem że niejednokrotnie można po formacie odzyskac dane, jesli nie zostały nadpisane, bo sam to parę razy robiłem już. Z tego co pamiętam używałem chyba PCI file roecovery, undelete my files, unerasera i jeszce czegoś, ale niestety są po angielsku - ale bez przesady mozna dać radę, w końcu menu programu to nie poezja Szekspira :slight_smile:

“Z tego co pamiętam używałem chyba PCI file roecovery, undelete my files, unerasera i jeszce czegoś” a co to właściwie jest ? Bo ja taka zielona xD

To są programy do odzysku danych, możesz je znaleźć przez wyszukiwwarkę i ściągnąć. Potem sobie zainstaluj, uruchom, zrób skanowaie dysku i zobacz, czy się da odzyskać ten plik.

Ale to jest jedna całość czy wszystkie 4 to co innego ? A jak sobie ściągne, to czy jest szansa, aby ze starego systemu odzyskać ten plik?

To sa odrębne programy. Szansa jest.

Są do tego specjalistyczne softy ale nie wiem czy kogoś tutaj stać choćby na jeden :wink:

No i sprzęt to już inna bajka…

Odzysk takich plików (po formacie low-powolnym) jest dla przeciętnego “informatyka” nie do zrobienia, są specjalne płyty Live służące do tego ale większość oprogramowania na nich jest piracka (w większości to trojany).

A jeszcze jedno, na tej partycji na której był wcześniej system właśnie pracujesz i na 89-96% te pliki już zostały nadpisane…

W razie dalszych pyt. zgłoś się na GG.

Pozdrawiam Łukasz

Dobra, spróbuje, ale teraz nie dam rady, bo coś się znowu “skrzaczyło” i muszę wszystko doprowadzić do porządku ehh… :I