Pliki bazy danych .mde-nie chcą sie otworzyć-dziwny błąd

(Kamil Kluz) #1

Witam! Mam dwa pliki z bazą danych i mam zainstalowany MS access 2000 enterprise (wcześniej miałem jakiś nowszy, chyba 2002 lub 2003 tylko skończyła się licencja). Jeden się otwiera a drugi nie. Wyskakuje informacja, że baza się niezgadza z wersją progrmu czy jakoś tak (ponizej treść błędu) i nic z tym nie mogę zrobić.

Baza danych znajduje się w niespodziewanym stanie, program Microsoft Office Access nie może jej otworzyć.

Baza danych została przekonwertowana z poprzedniej wersji programu Microsoft Office Access przy użyciu metody DAO CompactDatabase zamiast polecenia Konwertuj bazę danych w menu Narzędzia (podmenu Narzędzia bazy danych). Spowodowało to, że baza danych znajduje się w częściowo przekonwertowanym stanie.

Jeśli istnieje kopia bazy danych w jej oryginalnym formacie, to przkonwertuj ją, używając polecenia Konwertuj bazę danych w menu Narzędzia (podmenu Narzędzia bazy danych). jeśli oryginalna baza danych nie istnieje, utwórz nową bazę danych, następnie importuj tabele i kwerendy, by zachować dane. pozostałe obiekty bazy danych nie mogą być odzyskane.

Co z tym zrobić?

(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie.