Pliki DOC i JPG zamieniły sie na AGHO

plik po MBM.txt (1,4 KB)

1 polubienie

Dziękuję

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Automatycznie rozpocznie się Szybkie skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu

Witam. Jest problem z pobraniem modułu.Próbowałem kilka razy i niestety nie można pobrać.Pozdrawiam,

Wyłącz antywirusa 360 Total i wtedy pobierz
Skanowanie wykonaj również przy wyłączonym antywirusie

Dzięki ale zrobię to jutro rano .Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za dotychczasową pomoc.

1 polubienie

To zastanów się jeszcze nad tym, czy nie lepiej byłoby postawić system na nowo. Nie dość, że odpadnie cała zabawa z czyszczeniem (które też nigdy nie jest pewne na 100%), to na dodatek system będzie świeży.
No tylko trzeba będzie wszystko na nowo skonfigurować, zainstalować… też tego nie lubię. :slight_smile:

Niepowodzenie pobierania aktualizacji modułu./ Taka jest informacja po próbie skanowania kompa i to juz kilkanascie razy. Antywirus wyłączony tak jak pisałeś. Co robić?

Ja coś podobnego przechodziłem. Sformatowałem partycję zainstalowałem system i program antywirusowy skanowałem inne partycje usunąłem syf a z partycji gdzie system przywróciłem dość sporo. Co prawda jest to bardzo pracochłonne. W moim przypadku na wszystkich partycjach jak i podłączanych dyskach (jeszcze nic nie wiedziałem) zmiany dokonał na wszystkich plikach exe oczywiście po zmianie nazwy już plik a/d kosz. Dobrze że miałem drugi HDD. Tu jest temat dlaczego warto dysk dzielić na wiele partycji. Obecnie w sklepach odwalają kichę dzielą 1 TB na dwie partycje a nowicjusz instaluje nie patrząc gdzie. Powodzenia przyjacielu.

Wiem ,że to trochę zajmie czasu. Przeskanowałem komputer kilkoma programami antywirusowymi a ostatnio f-secureonline scaner i wszystko jest w porządku; nie wykryto zadnych szkodliwych rzeczy. Mój problem to tkwi w otwarciu jednak plików doc,jpg i.t.p. które zmieniły rozszerzenie na AGHO.Pozdrawiam.

Nie ma zadnego problemu, pisałem Ci juz w poprzedniej odpowiedzi: Nie otworzysz, gdyż dane przepadły.

Może masz szczęście i akurat masz klucz offline, wtedy np. to ma szansę zadziałać https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu - jednak najpewniej jedyna osobą, która moze odszyfrować te pliki jest osoba mająca klucz jednorazowy. Inaczej, korzystając z sieci komputerowej NASA, “odszyfrowanie” zajmie Ci kilkadziesiąt lat.

Czyli, przykro mi to mówić, cokolwiek tam było, to już nie masz tego i szansa, że “szybko” pojawi sie narzędzie to odszyfrowujaće jest jak wygrana w totolotka, i nie mówimy tu o “trójce”.

Dam sobie już z tym spokój bo aż tak bardzo ważnych plików tam nie było a najbardziej chodziło mi o zdjęcia.
Skoro już tu jestem to mam pytanko: jak odzyskać lub zamienić hasło do portalu obecnego bo loguję się przez fb a chcę usunąć konto z fb.
Jaki polecacie darmowy antywirus? Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy mi tu pomogli.

Ten w Windowsie 10, Defender wystarczy. Jednak antywirus nigdy nie uratuje od takich przygód. Piszę o 10- starsze systemy nie mają już aktualizacji i więcej dziur. Dodatkowo zainwestuj 20-30 zł i kup sobie klucz USB/dysk i rób raz na miesiąc/kwartał kopie zapasowe folderu “ważne”. Wirusy / Ransomware to jedno zagrożenie, a drugie to fizyczna awaria dysku, to też się zdarza i wtedy odzyskiwanie jest równie trudne i kosztowne. :wink:

Jeżeli z komputera korzystają dzieci, to nie upilnujesz i kilkną w nieodpowiednim miejscu na “email z DHL”, pobiorą “mod do gry” czy coś innego, a efekt zobaczysz. :wink:

Te zdjęcia zgraj gdzieś sobie i sprawdź za rok, dwa, czy coś się ruszyło. Może masz w życiu farta. :wink:

Format + nie instalować takich cudów. Gdybyś poszukał na forach, to byś wiedział, że program ma nienajlepsze opinie… :wink:

Zostaw defendera + kopia na usb, i nie cuduj. Jak popsujesz, to pomęczysz Juliusza znowu. :wink: